بادبادک| وارد شوید| ثبت نام کنید

معرفی کتاب بازی ‌های رایانه ای در تعلیم و تربیت

دسته‌بندی: رپورتاژ آگهی
تاریخ: 19 مهر 1399
بازدید: 76
کتاب بازی های رایانه ای در تعلیم و تربیت

کتاب بازی‌های رایانه ای در تعلیم و تربیت، نوشتهٔ بهار ایزدی جزی و محسن روشنیان رامین، سعی دارد تا راه های خوب و موثر در آموزش کودک و نوجوان در زمینه بازی های رایانه ای و بازی با کنسول های بازی معرفی می‌کند. نویسنده می کوشد این موضوع به خواننده بیاموزد که می بایست کودکان و نوجوانان را به میزان رشد شخصیتی و ذهنی شان آموزش داد و این کار از راه بازی خصوصا بازی های رایانه ای ممکن خواهد بود.

نقش کنسول بازی و بازی های رایانه ای در تعلیم و تربیت

بازی‌های رایانه ای و کنسول بازی از جمله تکنولوژی های جدید در زمینه تعلیم و تربیت کودکان است. زمینه ای بسیار درآمدزا تا حدی که کشورهای صاحب قدرت و سبک در این مورد سالانه میلیاردها دلار از راه فروش کنسول بازی یا بازی های رایانه ای درآمد کسب می کنند. از دیگر سو این بازی ها در سرعت آموزش و کیفیت آن بسیار موثر هستند. کنسول بازی به گونه ای نامحسوس و به شکلی که کاربر متوجه آموزش خود نشود محتوای مورد نظر را در جریان بازی قرار می دهد به نحوی که هم باعث آموزش شخص و هم لذت از بازی شود. روند رو به رشد بازی های رایانه ای و انواع و تکنولوژی کنسول بازی نشان دهنده اهمیت این نوع بازی ها و جایگاه آن ها در روند آموزش و ترویج فرهنگ است.

آشنایی با فصول کتاب بازی های رایانه ای

در فصل اول این کتاب نویسندگان به طور کلی مقوله بازی را مورد کنکاش قرار داده اند. در فصل دوم کتاب تاریخچه بازی های رایانه ای و کنسول بازی و همین طور خصوصیات این بازی ها مطرح می شود. در فصل سه نتایج و پیامدهای بازی های رایانه ای بررسی می شود. در فصل چهارم بعضی از پژوهش هایی که در این مقوله صورت گرفته مورد اشاره قرار می گیرد. در فصل پایانی نیز قابلیت ها و امکان بازی های رایانه ای و کنسول بازی در ایجاد و پرورش خلاقیت در کودکان و نوجوان را طرح می شود.
کتاب بازی های رایانه ای در تعلیم و تربیت
به یاد داشته باشید می توانید برای آشنایی با انواع مختلف بازی های رایانه ای و نصب و راه اندازی کنسول های بازی از تخصص متخصصان فنی کارا در تهران و دیگر شهر ها استفاده کنید.

کنسول بازی های رایانه ای وسیله ای جهت رشد استعداد افراد

اما در انتها مولفان این کتاب خانم بهار ایزدی جزی و آقای محسن روشنیان رامین چنین جمع بندی می کنند که: در عصر حاضر لاجرم بازی های رایانه ای و کنسول بازی یا حتی بازی های موبایلی به شکل گسترده ای وارد زندگی اشخاص به خصوص قشر کودک و نوجوان و جوان شده ‌است. در حال حاضر اغلب افراد جامعه بخشی از روز و وقت خود را صرف این نوع بازی ها و سرگرم شدن با کنسول بازی می‌کنند، لذا لازم می نماید که به این واقعیت جهت داده شود و این بازی ها وسیله ای در جهت رشد افراد باشد تا ضمن پرداختن به جنبه تفریح و سرگرمی، از این بازی‌ها برای رشد استعدادها و قابلیت های هر فرد به ویژه کودکان و جوانان و نوجوانان استفاده کنیم.
کنسول بازی و بازی رایانه ای

خلاقیت رکن اصلی بازی های رایانه ای و کنسول بازی

از جمله توانایی های هر انسانی قوه خلاقه اوست و این با توجه به قدرت بازی های رایانه ای و قابل اجرا در کنسول بازی در پرورش تخیل افراد، پتانسیل آن وجود دارد که خلاقیت را در فرد رشد دهد و باعث شکوفایی اش شود. البته می بایست برای پرورش خلاقیت به وسیله بازی با کنسول بازی و بازی های رایانه ای یا کامپیوتری باید مسایلی را در طراحی و تولید آن ها لحاظ کرد. این بدان معناست که می بایست بستر ایجاد خلاقیت را شناسایی و آن ها را برای ساخت این بازی ها و کنسول بازی رایانه ای در نظر گرفت. از جمله این شرایط برای شکوفایی خلاقیت می شود به رویارویی با واقعیات، انگیزه داشتن، داشتن آزادی نسبی در ارائه پاسخ های مختلف و… اشاره کرد. این را باید در نظر داشت که بازی‌های رایانه ای امکان ایجاد و برآورده کردن این ویژگی ها را به حد زیادی دارند. این لازم است که سازندگان و طراحان و برنامه نویسان این نوع بازی ها در ساخت این بازی ها ویژگی های یاد شده را مدنظر قرار دهند و با پژوهش گران در این زمینه هماهنگ و مرتبط باشند.

برچسب‌ها:

mohsen

دیدگاه‌ها

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی بادبادک، مرکز خرید انواع کتاب کودک و نوجوان از معتبرترین ناشرین در ایران به ویژه فروشگاه اینترنتی "جریان کتاب" سایت فروشگاهی پخش کتاب‌پردازان است که از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده. تمامی حقوق این سایت متعلق به بادبادک می باشد.
Copyright © 2020 Badbaddak