محصول به سبد خرید اضافه شد
0
بادبادک| وارد شوید| ثبت نام کنید

کتاب رنگ آمیزی

نمایش 1–18 محصول از 72 محصول

رنگ آمیزی و خط خطی کردن یکی از ساده ترین کارهایی است که همه ی بچه ها انجام میدهند. گرفتن قلم در دست و حرکاتی که برای رنگ آمیزی در جهت های مختلف صورت می گیرد به مهارت های حرکتی کمک می کند. دست ورزی، آشنایی نسبی با جهت ها و وسایل متفاوت رنگ آمیزی از جمله این آموزش هاست.

کافی است به کودک قلم و مداد رنگی بدهید تا ببینید چه جوری خلاقیتش بروز پیدا می کند و صحنه ای درهم از رنگ ها را تحویلتان می دهد. از آنجا که بچه ها طراحی کردن بلد نیستن، همراه  داشتن انبوه الگوهای آماده و متنوع برای رنگ آمیزی به بروز خلاقیتشان کمک می کند. همچنین با استفاده از این شیوه می توان به آموزش رنگ ها، اشکال و اندازه های متفاوت به خردسالان پرداخت.

نقاشی کردن کاهش استرس را به دنبال دارد و بزرگسالان با رنگ بازی هیجاناتشان را بیرون میریزند، این در مورد بچه ها هم صدق میکند. انتخاب طیف رنگی، ضرب دست و نحوه گرفتن قلم یا حتی چپ دست بودن در فرآید شناخت احساسات کودک اثر دارد. کتاب آموزش رنگ آمیزی کودکان از بهترین نمونه سرگرمی های فردی هست که می توانند به کمک همسالان یا بزرگترها در هر زمانی انجام دهند.

7 تا از بهترین کتاب های رنگ آمیزی برای خردسالان

بازار پر است از آثار سرگرمی و هنری برای سنین مختلف اما اینکه یک کتاب در کنار کیفیت و محتوای خوب از قیمتی مناسبی برخوردار باشد از اهمیت برخوردار است.

  • کتاب 365 تصویر برای رنگ آمیزی

یک محصول خوب با نقاشی های متنوع که می توان هر روز یک نقش از آن را رنگ آمیزی کرد.استمرار در تمرین در بازه زمانی یک ساله و قدرت انتخاب از میان تصاویر در رشد مهارت های کودک تاثیرگذار خواهد بود.

  • کتاب خلاقیت فعالیت سرگرمی

این مجموعه 4 جلدی با طرح بازی، جدول سودوکو، معما و نقاشی های ناتمامی که مخاطب آن ها را تکمیل میکند یکی از محصولات محبوب است. تنوع کارکرد ومفاهیم آموزشی مجموعه خلاقیت فعالیت سرگرمی حتی برای دبستانی ها هم مناسب است.

  • کتاب جادوی نقاشی با کف دست

نقاشی کف دستی یک جور رنگ بازی کودکانه و تکمیل شکل ها با خلاقیت فردی  است. جادوی نقاشی با کف پا هم با همین شیوه تولید شد و به هماهنگی حرکات دست و چشم در کنار آموزش اشیا، تشخیص شکل ها و پرورش ادراک بینایی می پردازد.

  • کتاب قایم موشک با تصاویر پنهان

مجموعه ای چند جلدی و سطح بندی شده برای افزایش حافظه، بهیود دقت و تمرکز در کنار مهارت ها دیداری است. سطح ساده این مجموعه با بیش از 250 طرح برا ی خردسالان و دبستانی ها مناسب است. بچه ها باید با دقت تصویر اولیه را به ذهن بسپارند و سپس در تصویر دوم آنها را یافته و رنگ آمیزی کنند.

  • مجموعه بازیگوشی در طراحی

اگرچه این کتاب ها برای نوجوانان و بزرگسالان طرحی شده. اما برای کودکان که به نقاشی علاقه دارد یا نقاشی را به شکل حرفه ای دنبال می کنند هم مناسب است. رنگ آمیزی فقط یک تفریح ساده نیست بلکه با این محصول دقت و تمرکز مخاطب هم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. کتاب های doodling هم علاوه بر تقویت مهارت ظریف رنگ آمیزی به پرورش خلاقیت و تخیل بچه ها کمک میکند. تصاویر مختلف و ناموزون که عجیب به نظر می رسد ذهن خردسالان را به چالش می کشد و از تکرار های طراحی مرسوم دور می کند.

  • کتاب های موزائیک

در این مجموعه که دارای سطح بندی ساده، متوسط و دشوار هست ، بچه ها یاد میگیرند تا قیچی کنند، بچسبانند و رنگ آمیزی کنند. کتابی برای 3-7 سال بهمراه 619 برچسب  که به قوه ابتکار، خلاقیت و دست ورزی خردسالان کمک میکند.

  • کتاب رنگ آمیزی متری

محصولی جدید و متفاوت در 3.5 متر با مفاهیم آموزشی برای خردسالان است. میتوان این نقاشی ها را به به دیوار یا روز زمین نصب کرد، حتی در مواردی که جابی کافی برا نصب نیست، میتوانید آن ها را به صورت جدا جدا به فرزندتان بدهید تا رنگ کند. چنانچه قصد دارید از کتاب رنگ آمیزی متری در کودکستان استفاده کنید بهتر آن است هر قطعه را یک نفر رنگ کند و سپس در کنار هم قرار دهید تا تصویری واحد ساخته شود. اینجوری بچه ها کار مشارکتی و گروهی را هم تجربه می کنند.

چگونه بهترین کتاب آموزش نقاشی خردسال را انتخاب کنیم؟

انتخاب کتاب برای کودکان باید با توجه به سن و علایقشان صورت بگیرد. کودکانی که به نقاشی، رنگ بازی و کارهای هنری علاقه دارند خیلی زود از کتاب های طراحی استقبال می کنند و بدون مخالفت به انجام تمرین ها می پردازند. کافی است بهشان مداد و کاغذ بدهید تا بدون هدف خط خطی کنند ولی در خیالشان مفهوم خاصی را برایش تعریف کنند. این ذوقِ سرشار را میتوان با کتاب نقاشی برای پیش دبستانی ها در مسیر دست قرار داد و جدی گرفت. برای این گروه استفاده از طرح های ریز و جزیی تر که ممکن است زمان بر باشد لذت بخش  است.

اما کودکانی هم هستند که هیچ علاقه ی به مدادرنگی ندارد یا از یکجا نشستن و رنگ آمیزی خسته می شوند. برای این بچه ها باید نقاشی های ساده تر و با ظرافت کمتر انتخاب کرد چون در صورت بروز کمترین اشتباه دلزده میشوند و کارشان را از نیمه رها می کنند. تصاویر بزرگ با دقت کمتر که زودتر تمام شود یا تهیه کتاب های نقاشی همراه با شعر و برچسب که پویایی بیشتری داشته باشد انتخاب مناسب تری است.

خرید کتاب نقاشی خردسال یا خرید کتاب رنگ آمیزی خردسال؟

شاید فکرکنید که  کتاب نقاشی با رنگ امیزی کودک تفاوتی ندارد و ماهیتاً یکسان اند. در اینجا مختصراً به تفاوت این دو نوع کتاب می پردازیم. احتمالاً به نظرتان رسیده رنگ آمیزی به نسبت نقاشی ساده تر هست اما هرکدام از این تمرین ها نوع خاصی از مهارت را پرورش میدهد. کتاب های نقاشی برای خردسالان عمدتاً از الگوهای ساده ای تشکیل شده که با کنار هم قرار گرفتنشان، تصویری مفهومی ایجاد میشود یا اینکه مجموعه نقاطی است که با وصل کردنشان به هم شکلی واحد درست میشود.

در واقع کشیدن خط، شناخت صحیح جهت ها، آشنایی با انواع خط های خمیده  و شکسته از کارکردهای این محصولات است. کتاب رنگ آمیزی کودکان عمدتا بر بازی با رنگ در داخل خطوط، بروز هیجانات در کنار خلاقیت و انتخاب مستقل رنگهاست. با این تمرین ها کودکان کم کم با اسم رنگها آشنا می شوند و در میابند که هر رنگی مناسب کدام اشکال یا اشیاست.

رنگ بازی کودک در شناخت مقیاس ها، مفاهیم خارجی هم تاثیر دارد. برای انتخاب یک کتاب خوب در این زمینه باید ابتدا مهارت فرزندتان را بشناسید و ضمن تقویت آن، برای رفع ضعف در کارهای ظریف یا رنگ شناسی برنامه ریزی کنید. کتاب ها به شکل غیر مستقیم و در قالب بازی برای آموزش خردسالان تالیف شده اند. حالا با توجه به ویژگی فرزندتان یک محصول خوب انتخاب کنید.

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی بادبادک، مرکز خرید کتاب کودک و نوجوان از معتبرترین ناشرین در ایران می باشد که از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. تمامی حقوق این سایت متعلق به بادبادک است.
Copyright © 2020 Badbaddak