یکی از ملاک های شما هم برای انتخاب کتاب، پرفروش بودن آن است؟ پس تا انتهای این مقاله با بادبادک باشید تا لیستی از پرفروش ترین کتاب های نوجوان رو به شما معرفی کنیم.

کتاب پر فروش یعنی کتابی که افراد زیادی آن را خریداری کرده اند و مهر تاییدی بر کیفیت کار نویسنده زده اند. وقتی کتابی با محتوای خوب، داستان جذاب، قیمت مناسب و مطابق با سلیقه ی خواننده باشد، تبدیل می شود به یک اثر پرفروش. اینجوری دیگران هم می توانند با خیال راحت داستان مورد علاقه شان را انتخاب کنند و از خرید رمان مدنظرشان راضی باشند. اگر کتابی کیفیت یا جذابیت کافی نداشته باشد، مورد استقبال واقع نمی شود و نسخه های متعددی هم نخواهد داشت. اما وقتی میبینیم یک مجموعه سریالی به دفعات جز پرفروش ترین هاست یعنی تعداد زیادی از خوانندگان نوجوان از آن راضی هستند و آن را به بقیه پیشنهاد می دهند. این کتاب ها در سبک های متنوع با توجه به سلیقه شما تالیف می شود و خلاقیت و غافلگیری در آن ها حرف اول را می زند. برای آشنایی با محبوب ترین رمان های کودک و نوجوان بادبادک همراه باشید.

 

لیستی از پرفروش ترین کتاب های نوجوان

تمامی کتاب هایی که در ادامه معرفی شده است از پرفروش ترین کتاب های جهان هستند که یا در لیست نیویورک تایمز قرار گرفته اند و یا اینکه از پرفروش ترین کتابهای یک کشور بوده اند و باعث شده است به سایر زبان ها ترجمه شوند و در آنجا هم با استقبال مخاطبین روبرو شده اند. همینطور بسیاری از این کتاب ها موفق به دریافت معتبرین جوایز جهانی شده اند.

 

کتاب دختری که ماه را نوشید

ماجرایی جذاب از نوزادی زیبا، که مردم شهر او را به عنوان قربانی انتخاب کرده و در جنگل رهایش می کنند. بخت با لونا یار بود که جادوگری مهربانی پیدا می کند و سرپرستش می شود. جادوگر نیروی افسانه ای ماه را به لونا می خوراند و این شروع زندگی پر ماجرای دخترک است. نیروهای شگفت انگیزی که درون لونا متبلور شده، قابل کنترل نیست و همه چیز را به هم می ریزد. گاه صحنه هایی زیبا می سازد و گاهی هم اتفاقات خنده دار خلق می کند. اما جادوگرِ پیر تا چه زمانی می تواند اشتباهات لونا را جمع و جور کند؟

از دیگر سو، دیوانه ای در شهر زندانی شده که در تنهایی خودش می تواند جادو کند. آداراس پس از، از دست دادن فرزندش و تلاش بی جوابش برای یافتن او، در زندان است. حالا بعد از سالیان دراز، موفق به فرار می شود. در اعماق وجودِ آداراس، طفلش هنوز زنده است و راهی سفری دور و دراز می شود تا دخترش را بیابد. دست سرنوشت لونا و آداراس را در برابر هم قرار می دهد. نبرد عشق و جادو ماجراهایی باورنکردنی از حوادث را رقم می زند.

این کتاب برنده جایزه نیوبری 2017  شده است و از پروفروش های نیویورک تایمز است. رمانی سراسر جادو و توصیفات جذاب که نامزد دریافت جوایز معتبر بوده است.

کتاب دختری که ماه را نوشید (از پرفروش ترین کتاب های نوجوان)

 

کتاب تابستان مرگ و معجزه

مرگ به شکل های متفاوتی رخ می دهد اما خیلی از ما به آن توجه نمیکنیم. اتفاقی که روزانه هزاربار تکرار می شود اما همه از آن غافل اند. خانواده ای معمولی دچار حادثه ای جانسوز می شوند و همین  امر، دقت و توجه فرانک را تحریک می کند. فرانکِ نوجوان تمام تابستان را نظاره گر مردم شهر هست و میبیند که مرگ چگونه مردم را در آغوش می کشد. با شکل های متفاوت و تازه ظاهر می شود و این آغاز یک تابستان داغ و عجیب است.

رمانی در ژانر وحشت که موفق به دریافت جایزه ادگار آلن پو شد و از کتاب های پرفروش نیویورک تایمز نیز هست.

کتاب تابستان مرگ و معجزه از پرفروشترین کتاب های دنیا برای نوجوانان

 

 

مجموعه کتاب های نجات ارداس

ماجراهایی دنباله دار برای نوجوانانی که حیوان درون را باور دارند. در سرزمین های دور دست، چهار نوجوان نیرویی سحرآمیز دارند که برایشان دردسر درست کرده. رشته ای جادویی میان آن ها و حیوان درونشان رابطه ای مستحکم پدید آورده است ، همین باعث شده تا ماموریتی سخت به آن ها محول شود و حالا رلان، ابک، میلین و کانر راهی سفری دور و دراز اند. بچه ها باید به کمک حیوان درونشان با بی رحمی مبارزه کند و از قلمرو ارداس محافظت نمایند. اما وقتی گروه مهاجمان در تعقیبشان هست، چه باید بکنند؟

گروه های اهریمنی به دنبال بچه ها هستند تا نیروی درونشان را از بین ببرند و با خیالی آسوده بر جهان سلطه یابند. سفر در جنگل های مارپیچ، ورود به دهکده ی یخ زده، گذر از قلمروی حیوانات با فرامانروایی کابارو و ماجراجویی برای شکارِ هیولای یورا تنها بخشی از اتفاقاتی است که بچه ها پشت سر می گذارند.

سفری پر فراز و نشیب برای به دست آوردن طلسم و رویارویی با ناشناخته ها را از دست ندهید. مجموعه ای هیجان انگیز و تخیلی  برای نوجوانان 12+  سال که توسط مگی استیف واتر تالیف شد.  هفتگانه ی نجات ارداس از پر فروش ترین کتاب های نیویورک تایمز است.

مجموعه 7 جلدی نجات ارداس از پرفروش ترین کتاب های نوجوان

 

کتاب شازده کوچولو

تصویری جذاب از عشق و وفاداری به قلم آنتوان دوسنت اگزوپری که سالهاست در زمره ی پرفروش ترین کتاب های کلاسیک است. داستانی تاثیر گذار که سفر شازده کوچولو به سیاره های متفاوت را به روایت می کند و نهایتا در زمین، به عنوان آخرین منزلگاه با یک روباه روبرو می شود.

متنی ساده و روان از ملاقات شازده کوچولو با ساکنان عجیب دیگر سیارات که هر کدام نمادی خاص هستند و نگاهی نقادانه که معمولا کودکان دارند در تمام طول داستان به چشم می خورد. شاهکاری ادبی و تاثیر گذار که با دیدگاهی فلسفی تالیف شده است ضمن اینکه نه تنها بچه ها بلکه بزرگسالان را هم با خود همراه می کند.

ماجرای شازده کوچولو در سال 1943 یعنی یک سال قبل از مرگ اگزوپری به چاپ رسید و پرفروش ترین کتاب جهان و بهترین کتاب فرن 20 فرانسه نام گرفت. رمانی کم حجم و کلاسیک که تا کنون بیش از 200 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است.

رمان شازده کوچولو

 

مجموعه  جلدی کتاب های مجیستریوم، از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

چه رازی در تونل های تو در تو و تالار های مارپیچ مجیستریوم پنهان شده که پدر را ترسانده است؟ کال پسری استثنایی با قدرت های جادویی است. البته تعجبی ندارد چون والدینش هم جادوگرانی حرفه ای بوده اند و مجیستریوم را خوب میشناسند.

برخلاف خواسته ی پدر، کال در امتحانات ورودی مدرسه ی جادوگری قبول می شود و این سرآغاز یک عالمه ماجراجویی خفن و رازآلود است. روح ارباب تاریکی، وجود کال را تسخیر می کند و هر لحظه امکان  طغیانش هست. انتخاب میان دوراهی به دست آوردن دستکش مسی یا نابودی تمام دوست داشتنی هایش بسیار سخت است.

یکی از دانش آموزان مجیستریوم به قتل می رسد و کال متهم به قتل دوستش می شود. کسی دیگر به او اعتماد نمی کند و حالا که با بدترین کابوس زندگی اش روبرمی شود، تنهای تنهاست.

رمان مجیرستریوم در  قسمتهایی جذاب و هیجان انگیز با سبکی تخیلی تالیف شده است و در هر قسمت، کال را در شرایطی هیجانی میبینیم.

از پر فروش ترین رمان های نیویورک تایمز و نامزد جایزه  goodreads choice award nominee for middle grade & childrens در سال 2016 و 2015 را از دست ندهید.

کتاب های مجیستریوم از پرفروش ترین کتاب های نوجوان

 

مجموعه 7 جلدی کتاب های مدرسه جاسوسی

یک ماجرای فوق محرمانه که زندگی بن ریپلی را تغییر می دهد. بن پسر خیلی معمولی و ساده ایست که باید در مدرسه ی استعداد های جاسوسی تحصیل کند. خودش که فکر می کند اشتباهی پیش آمده آخر خیلی عادی هست، اما ته دلش باور دارد که حتماً یک استعداد کشف نشده دارد که توانسته در بین یک عالمه دانش آموز باهوش باشد. او آموزش میبیند تا در ماموریت های مهم شرکت کند و فنون تجسس را یاد بگیرد اما این پایان ماجرا نیست.

بن کم کم متوجه میشود که هیچ استعداد بخصوصی ندارد بلکه تنها با یک هدف به این مدرسه جاسوسی دعوت شده است، او یک طعمه است. حالا باید تلاش کند تا در عملیات ها زنده بماند و نشان بدهد که یک مغر متفکر است.

بن نمی خواهد جانش را از دست دهد و میخواهد به هر قیمتی شده توانایی خودش را در جاسوسی و انجام ماموریت ها نشان دهد. اما وقتی کسی استعداد جاسوس شدن را ندارد چه باید کرد؟ یک مجموعه پیچیده و پلیسی برای نوجوانان که نامزد جایزه ادگار و نامزد دریافت جایزه کارولینا بود و در دسته ی کتاب های پرفروش نیویورک تایمز قرار دارد.

مجموعه مدرسه جاسوسی از کتاب های پرفروش دنیا برای نوجوانان

 

مجموعه کتاب های دوتا خفن، از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

قراره یک ماجرای متنوع و بامزه داشته باشیم با کلی اتفاقات طنز که از خنده روده بر بشید. دوتا نوجوان شاد و باحال خوردن به پست همدیگه و می خوان ثابت کنند که کی خفن تر هست. با دوتا پسر شیطون همراه هستیم که ثابت می کنند هیچ کسی حریفشان نیست حتی قلدرهای مدرسه. اینکه یک زورگویِ طنزپرداز و بانمک باشی حتی وسط اردوی تابستانی فقط از عهده بچه ها برمیاد.

مجموعه ای سرگرم کننده که مطالعه آن را از هر کجا که دوست داشتید، می توانید آغاز کنید و بر خلاف رمان های سریالی، پیوسته نیست. همراه با نقاشی های سیاه و سپید که نظر مخاطب را جلب می کند و متن را از یکنواختی خارج کرده است.

یکی از پرفروش ترین رمان های نیویورک تایمز  و ایندی باوند را با لذت و لبخند بخوانید.

کتاب دوتا خفن از پرفروش ترین مجموعه های طنز نوجوان

 

کتاب شگفتی

آگوست به حدی زشت هست که خیلی از بچه ها از او فرار می کنند و البته که هیچ کس نمی خواهد با او دوست شود. آگوست به سندروم تریچر کالینز مبتلاست و همین از او هیولایی کوچک ساخته با چشمانی قلمبه.

پسرک همیشه تنها ست ولی خانواده ای دارد که به تمام دنیا می ارزند. والدین و خواهر بزرگش با او مثل بچه های معمولی رفتار می کنند و مثل پروانه دورش می چرخند. اما اینها مانع از رفتار بد و تعجب برانگیز غریبه ها نیست. پسر کوچولو دوران ابتدایی را در مدرسه درس خواند و به خاطر رفتار ناراحت کننده ی بچه ها به مدرسه نرفت، اما حالا باید در مدرسه جدید اسم نویسی کند و این یعنی کابوس.

شاید وقت آن رسیده تا همه بدانند که او قلبی مهربان دارد و وجودش بر خلاف ظاهرش توام با گرمی و زیباییست.

رمانی تاثیرگذار، رئال و اجتماعی برای کسانی که به دنبال تفاوت هستند. این کتاب در فهرست کتاب های پرفروش نیویورک تایمز بوده است و به عنوان برنده کتاب سال 2012 NAIBA و برنده‌ی جایزه‌ی کتاب سال 2012 BOOK BROWSE  و جایزه مارک توین شده است.

کتاب شگفت زده از پرفروش ترین رمان های نوجوان

 

مجموعه کتاب های قصه های همیشگی

ماجراجویی در سرزمین افسانه ها با کلی شخصیت جادویی سرگرم کننده است. پری ها از دل داستان بیرون می آیند و شاهزاده ها در دنیای جادو حکومت می کنند. الکس و کانر آزادانه به دنیای افسانه ها رفت و آمد دارند و هر زمان پای جادویی خبیث در کار باشد، شهر پری ها در خطر قرار میگیرد.

الکس رئیس انجمن پریان به همراه برادرش، قهرمانان کهن را فرا می خواند تا به نبرد با ارتش تاریکی بروند. لشکری که اکسیر جادویی آن را نیرومند کرده و هدفش نابودی افسانه هاست. شنل قرمزی، سیندلا، زیبای خفته ، پیترپان و و ده ها شخصیت مشهور دیگر دست به دست هم داده اند تا نابود نشوند.

4 جلد داستان تخیلی و جادویی برای نوجوانان که در دسته ی پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار دارد. طلسم آرزو، هشدار برادران گریم، بازگشت ساحره و اکسیر جادویی چهار داستان مجزا ولی سرگرم کننده اند.

روایتی باحال و متفاوت از شخصیت های کارتونی دیزنی و افسانه های پریان را با لذت بخوانید.

مجموعه قصه های همیشگی از پرفروش ترین رمان های نوجوان

 

کتاب فرار پدر بزرگ

پرواز رویای دیرینه ی انسان ها بود که بالخره محقق شد. اما پرواز با تیربار خیلی هیجان انگیزتر از یک پروازه ساده با بالن است. جک عاشق ماجراهایی است که پدربزرگ با شوخی و خنده برایش تعریف می کند. مردی که در ایام جوانی یکی از بهترین نیروهای جنگی بوده و بر فراز ابرها پرواز کرده است، حالا به پیرمردی تنها تبدیل شده. خاطراتش هر روز کم رنگ تر می شوند و تنها شنونده ی خاطراتش، جک است.

مشکلات پدربزرگ آنقدر زیاد می شود که او را به برج فلق می فرستند جایی که صدها سالخورده دیگر در آن ساکنان اند. جک که عاشق ماجراهای پدربزرگ است از نبود او دلگیر می شود و تنها کسی است که قلباً همنشینی با پیرمرد را دوست دارد. طراحی نقشه برای فرار پدربزرگ کار ساده ای نیست مخصوصاٌ وقتی مدیر بدجنس برج فلق، حواسش جمعِ آنهاست تا مبادا در بروند.

رمانی از دیوید ولیامز همراه با نقاشی های سیاه و سپید و عکس های واقعی که در پایان کتاب گنجانده شده است. رمانی بلند و رئال برگرفته از واقعیت که نامزد جایزه صنعت کتاب استرالیا سال 2016 و یکی پرفروش ترین رمان واقعی نوجوان بوده است.

 

رمان فرار پدربزرگ از پرفروش ترین کتاب های نوجوان

 

کتاب دنیای سوفی

اثری فلسفی و جذاب که به 59 زبان دنیا ترجمه شد و خیلی زود مورد استقبال مخاطبین بزرگسال و نوجوان قرار گرفت. آمار فروش میلیونی نسخه های آن نشان از محبوبیت و تاثیر کتاب داشت که البته زیرکی نویسنده در نام گذاری کتاب و طرح داستان در آن بی تاثیر نبود.

سوفی دختر نوجوانی است که که با مادرش زندگی می کند. خواهر و برادر ندارد و پدرش اغلب در خانه نیست. اوقات سوفی عمدتاً در تنهایی و تونلی که میان بوته های خارج از خانه است، می گذرد. دختر نوجوان زندگی معمولی دارد و هر چیزی که وابسته به فلسفه باشد را کلافه کننده می داند. سوفی نامه ای را بدون نام فرستنده و آدرس دریافت می کند که تنها یک جمله در آن نوشته و اینکه تو کیستی؟ همین سرآغاز تفکر و انتظار سوفی برای دریافت نامه های بعدی است.

نامه هایی که کم کم متنشان طولانی تر می شود و سوفی را به اندیشه وا میدارند. حالا دختری که روزگاری از سوالات فلسفی دوری می کرد مشتاقانه به آنها می اندیشد و در انتظار نامه و پرسش های بیشتر است. فرستنده ی این نامه ها کیست که اینچنین دختر نوجوان را دگرگون کرده است؟

نویسنده با تبحر فراوان توانسته است تاریخ چند صد ساله فلسفه را در 600 صفحه بگنجاند و جالب تر اینکه هیچ پرسشی بدون جواب نمیماند.

کتاب دنیای سوفی (از محبوب ترین و پرفروش ترین رمان های دنیا برای نوجوانان)

 

 

کتاب شاید عروس دریایی

رمانی بلند و رئال که چالش های ذهنی یک نوجوان را به تصویر می کشد. در جریان روزگار، همه چیز معمولی پیش می رود تا اینکه فرنی در دریا غرق می شود. سوزی که بهترین دوستش را از دست داده، دچار چالشی عذاب آور می شود و به مرگ فرنی مشکوک است. به نظر سوزی این یک قتل بوده و برای به دست آوردن شواهد بیشتر، قصد سفر دارد.

یافتن پاسخ سوال چه تاثیری در مرگ فرنی دارد و آیا او بازمی گردد؟ اثبات این نظریه و تایید حدس سوزی، چارچوب اصلی داستان را تشکیل می دهد و نویسنده سعی دارد با استفاده از رویداد مرگ، مفاهیم عمیق فلسفی وعینی را بیان کند. استفاده از شیوه ی پرسش و پاسخ، همچنین توجه به واقعیت های پنهان جهان هستی که هر روز برای همه اتفاق می افتد نکته ی مثبت کتاب است.

روند ماجرایی داستان سرانجام تحول عظیمی را در نگرش سوزی ایجاد می کند و این نتیجه به شکل عجیبی برای مخاطبین راضی کننده است. نامزد جایزه ی ملی کتاب آمریکا و یکی از پرفروش ترین کتاب های رئال نیویورک تایمز که از برگزیدگان سی و پنجمین دوره کتاب سال ایران بوده است.

کتاب شاید عروس دریایی از کتاب های پرفروش نوجوان

 

کدام یک از پر فروش ترین کتاب های نوجوان را بخریم؟

وقتی یک اثر ادبی جز پرفروش ترین کتاب هاست، یعنی افراد زیادی از آن استقبال کرده اند و جدای از تیراژِ بالا، محبوبیت و داستان خوبی هم دارد. خوانندگان با توجه به سلیقه متفاوتی که دارند، کتاب های متنوعی را برای خواندن انتخاب می کنند و گاهی یک اثر پرفروش باعث میشود از سایر سبک ها هم خوششان بیاید. ژانر وحشت یا سبک طنز یا محتوایی رئال همگی از جذابیت کافی برخوردارند و باید با توجه به سلیقه خودتان انتخاب کنید. مخاطبین بالا، مهر تاییدی بر رضایت خوانندگان است و شما می توانید با خیال راحت آن را بخوانید و از خریدتان راضی باشید.

برای خرید تمامی کتاب های معرفی شده، می توانید صفحه کتاب های رمان نوجوان را درسایت بادبادک مشاهده نمایید.