ترس یکی از شایع ترین عواملی در بحث تربیت فرزندان است که والدین با آن روبرو هستند. ترس احساسی که همه انسان ها با آن به دنیا آمده اند و همه ما آن را تجربه کرده ایم.

به مرور زمان و هم زمان با بزرگ شدن کودکان با توجه به اینکه با محیط و مکان های جدید از روی کنجکاوی و خلاقیتشان آشنا می شوند احساس ترس ترس طبیعی و منطقی است و اصولا باعث می شود کودکان از خطرات مختلف مصون بمانند، اما اگر این احساس از حالت طبیعی خارج و به صورت طولانی مدت همراه با بچه ها باشد باید درمان شود.

طبق آخرین تحقیقات ترس از تاریکی، ترس از تنهایی، ترس از پزشک، ترس از غریبه ها و … از شایع ترین علل ترس در کودکان است.

مطالعه کتاب یکی از بهترین شیوه ها در آموزش موضوعات مختلف به کودکان است. با مطالعه کتاب های داستان و قصه و شعر، کودکان با شخصیت های کتاب همزاد پنداری می کنند و باعث می شود بسیاری از موارد را در قالب داستان و شعر تجربه کنند.

در این مقاله کتاب های مختلفی را از بهترین انتشارات کشور معرفی کرده ایم که در درمان ترس کودکان میتواند موثر واقع شود.

 

کتاب خرگوش کوچولوی ترسو، کتاب قصه در مورد ترس کودکان

این کتاب به کودکان آموزش می دهد که ترس چیه؟ خرگوش کوچولو با توصیف کردن موقعیت های مختلف (در قالب قصه) که ممکن است باعث ترس در کودکان میشود بچه ها را با احساس ترس آشنا می کند و به آن ها یا می دهد خیلی از موضوعاتی که باعث ترس آن ها می شود، اصلا ترسناک نیستند.

و در ادامه نیز به آن ها آموزش می دهد که اگر دچار ترس شدند، چه کارهایی را انجام دهند تا حالشان خوب شود.

کتاب خرگوش کوچولوی ترسو، برای درمان ترس در کودکان

 

کتاب من نمی ترسم، کتاب برای افزایش شجاعت و اعتماد به نفس کودکان

این کتاب جذاب که توسط انتشارات صابرین منتشر شده است به کودکان کمک می کند تا ترس های مختلف را از خود دور کنند و اعتماد به نفس خود را بالا ببرند.

کتاب من نمی ترسم با تصویرگرهای جذاب و دستورالعمل های ساده و و ملموس و عملی به کودکان کمک می کند تا راه هایی را یاد بگیرند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنند و از این طریق ترس های مختلف را از خود دور کنند تا بتوانند در آینده زندگی شیرین و موفقی داشته باشند.

کتاب من نمی ترسم، برای درمان ترس در کودکان

 

کتاب ترس، داستان کوتاه در مورد ترس کودکان

کتاب ترس از مجموعه کتاب های احساسات خود را بشناسیم از انتشارات با فررزندان است. این کتاب با داستان های آموزنده و جذاب به کودکان کمک می کند تا بتوانند ترس خود را کنترل ومدیریت کنند.

این کتاب از 5 داستان جذاب مختلف تشکیل شده است و که این داستان ها می توانند در کنترل ترس به بچه ها کمک کنند.

کتاب ترس، برای درمان ترس در کودکان

 

نکته پایانی

از بین بردن ترس در کودکان نیاز به زمان دارد و والدین با رفتار منطقی و باحوصله خود نیز می توانند کمک بسیار زیادی به کودکان نمایند. مطالعه این کتاب ها نیز به کودکان کمک می کند تا خود را در جریان داستان قرار دهند و به صورت غیر مستقیم با عوامل که باعث ترس آنها می شود روبرو شوند و به تدریج بتوانند مدیریت و کنترل آن را نیز به دست بگیرند.