5 کتاب مناسب برای روان خوانی کودکان

مقالات

روان خوانی یکی از مهم ترین توانایی ها برای کودکان در سال های ابتدایی دبستان است. در این مقاله سعی داریم 5 کتاب مناسب برای روان خوانی کودکان را که به تقویت این مهارت مهم کمک می کنند، به شما معرفی کنیم؛ تا از این طریق هم باعث افزایش توانمندی فرزندتان در این زمینه شوید و هم علاقه به کتابخوانی را در او تثبیت کنید.

این مهارت از آن جهت حائز اهمیت است، که رابطه مستقیمی با توانایی نوشتاری دارد و علاوه بر آن باعث تقویت توانمندی هایی از قبیل ادارک متن، تحلیل، تفکر انتقادی و … می شود. و مهم ترین نکته ای که باید به آن اشاره شود، این است، که کودک تنها زمانی از مطالعه لذت می برد، که توانایی خواندن را کسب کرده و در آن مهارت کافی پیدا کرده باشد.

 

کتاب فسقلی ها، کتاب داستان های روان خوانی ویژه اول دبستان

این مجموعه شامل 45 داستان مختلف است و هدف اصلی آن کمک به حل مشکلات رفتاری کودکان از قبیل پرخوری، بی نظمی، حسودی، خبرچینی و … است، که در هر داستان یک شخصیت دارای یک مشکل رفتاری است و در پایان به این جمع بندی می رسد که این رفتار مناسب نیست. این کتاب علاوه بر متن روان و ساده، از تصویرگری فوق العاده ای برخوردار است که آن نیز به علاقمندی بیشتر کودکان به مطالعه و کتابخوانی کمک خواهد کرد و باعث تقویت مهارت روانخوانی کودکان می شود.

5-کتاب-مناسب-برای-روانخوانی-کودکان

مجموعه کتاب های خودم می خوانم، بهترین کتاب روانخوانی اول دبستان

این مجموعه 42 جلدی به نوعی یک مجموعه فارسی آموز برای کلاس اولی ها محسوب می شود. در هر یک از کتاب های این مجموعه، بر یکی از حروف الفبا تاکید شده است؛ بدین صورت که در هر کتاب، حرف مورد نظر در هر کلمه با رنگ دیگری نشان داده و با این کار تلاش شده است تا به تدریج که نوسواد، خواندن را فرا می گیرد، با شکل و صدا و کلمه های یک حرف آشنا شود و مهارت خواندن در او تقویت شود.

 

بهترین کتاب روانخوانی اول دبستان

 

مجموعه خودم میخوانم یکی از بهترین و جذاب ترین کتابهایی است که برای تقویت روانخوانی اول دبستان تا کنون منتشر شده است و تاثیر بسیار زیادی بر روی روخوانی و روان خوانی دانش آموزان پایه اول دبستان خواهد گذاشت. برای تهیه این کتاب می توانید صفحه مجموعه کتاب های خودم می خوانم، کتاب روان خوانی کلاس اول  را مشاهده نمایید.

همینطور مجموعه جذاب کلاس اولی، کتاب اولی از بهترین کتاب داستان های روان خوانی ویژه اول دبستان به شمار می رود که به تازگی توسط نشر افق در 20 جلد و 5 سطح منتشر شده است. این مجموعه را نیز میتوانید در صفحه کتاب کلاس اولی، کتاب اولی مشاهده نمایید.

در ادامه، کتاب هایی برای دانش آموزان پایه دوم و سوم معرفی شده است.

کتاب دفترچه خاطرات یک جغد، برای تقویت روخوانی کلاس دوم به بالا

از ویژگی های مجموعه خاطرات یک جغد می توان به حجم کم مطالب، فونت درشت، تصویرگری فوق العاده جذاب و چاپ رنگی آن اشاره کرد، که باعث می شود کودکان علاقه زیادی به مطالعه این کتاب نشان دهند. حجم کم مطالب هر صفحه، مانع از خستگی کودک شده و او را در مسیر داستان با خود پیش می برد. این کتاب علاوه بر اینکه برای روان خوانی کودکان مناسب است، به کودکانی هم که به نویسندگی علاقه دارند کمک خواهد کرد و باعث می شود بتوانند خاطرات روزانه خود را بهتر بنویسند و بدین ترتیب مهارت نوشتن آن ها نیز تقویت شود.

این مجموعه در 6 جلد چاپ شده و برای دختران مناسب است.

شما میتوانید مجموعه 6 جلدی دفترچه خاطرات یک جغد را در سایت بادبادک تهیه نمایید.

 

5-کتاب-مناسب-برای-روانخوانی-کودکان

کتاب 30 قصه 30 شب، داستان های کودکانه برای 365 شب سال

این مجموعه، شامل 12 جلد و هر جلد، شامل 30 داستان مختلف و جذاب است. داستان های ساده و قابل فهم، حجم کم هر داستان و تصویرگری زیبای کتاب به جذابیت این مجموعه افزوده است. این مجموعه توسط کتاب نامه رشد آموزش و پرورش نیز معرفی شده و مناسب گروه سنی 6 تا 8 سال است. مجموعه سی قصه سی شب، دارای فصل بندی بهار، تابستان، پاییز و زمستان است و به گونه طراحی شده که برای 365 شب سال، کودک بتواند هر شب یک قصه بخواند.

 

5-کتاب-مناسب-برای-روانخوانی-کودکان

اگر تمایل به تهیه این مجموعه دارید می توانید صفحه کتاب های 30 قصه، 30 شب را مشاهده نمایید.

کتاب مهندس چیکو مجموعه ای جذاب از انتشارات هوپا

این کتاب جذاب در 4 جلد با موضوعی تخیلی چاپ شده و داستان آن به گونه ای است که کودکان را عاشق کتابخوانی می کند. در هر جلد این کتاب، چیکو به دنبال اختراع چیزی می رود و همین باعث بروز مشکلاتی می شود که خواندن آن و جمع بندی مناسب کتاب در انتها، اوقات شیرینی را برای کودکان رقم میزند.

این مجموعه علاوه بر این که باعث تقویت روان خوانی می شود، موجب تقویت مهارت های اعتماد به نفس، جرات مندی، کنجکاوی، حل مساله و … در کودکان نیز می شود.

اگر تمایل به تهیه مجموعه مهندس چیکو دارید میتوانید صفحه آن در سایت بادبادک را مشاهده نمایید.

5-کتاب-مناسب-برای-روانخوانی-کودکان

کتابخوانی راهکاری مناسب برای تقویت روان خوانی در کودکان

در پایان باید گفت روانخوانی کودکان همواره یکی از دغدغه های والدین بوده است. این مهارت تاثیر بسزایی در رشد تحصیلی کودکان دارد و همینطور ارتباط مستقیمی با مهارت نوشتاری. بنابراین توجه به این مهم ضروری بوده و راهکارهای متفاوتی برای تقویت آن وجود دارد که یکی از بهترین این راهکارها استفاده از کتابهای مناسب، کوتاه و مورد علاقه کودکان، است.

در این مقاله سعی کردیم 5 کتاب مناسب برای روانخوانی کودکان را که باعث بهبود این مهارت در کودکان 7 تا 9 ساله می شود، معرفی کنیم و در مورد هر کتاب یک توضیح مختصر نیز ارائه دهیم. تقویت مهارت روان خوانی، علاقه کودکان به کتاب خوانی را بیشتر کرده و علاوه بر آن موجب تقویت مهارت نوشتاری کودکان نیز خواهد شد.

نکته مهم در این مقاله این است که کتاب های زیادی برای افزایش این مهم در کودکان وجود دارد که در بالا ما تنها به تعدادی از آن ها اشاره کردیم.

شما می توانید هر یک از کتاب های معرفی شده در بالا را از در فروشگاه خرید کتاب کودک و نوجوان بادبادک تهیه نمایید.

سوالات متداول

سوالات در مورد بهترین کتاب برای روانخوانی کودکان

1از بین کتاب‌های بالا کدوم کتاب برای فرزند من مناسبتره؟
 • اگر فرزند شما کلاس اولی هست و به دنبال تقویت مهارت روانخوانی در کودک خود هستید، بهترین انتخاب مجموعه خودم میخوام  و پا به پای کلاس اولی ها است.
 • اگر فرزند شما کلاس دوم هست و به دنبال تثبیت مهارت روانخوانی در کودک خود هستید کتابهای کلاس اولی، کتاب اولی و همینطور مجموعه رمان‌های مهندس چیکو و دفترچه خاطرات جغد مناسب‌تر است.
2این کتاب را به چه شکل می توانم تهیه کنم؟

تمامی کتاب‌های مورد نظر در قسمت محصولات مرتبط همین مقاله قرار داده شده است. علاوه بر این می‌توانید از طریق سرچ کتاب مورد نظر خود را  در سایت بادبادک پیدا کرده و خریداری نمایید.

5 کتاب مناسب برای روان خوانی کودکان
سوالات متداول محصولات مرتبط نظرات کاربران

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1399.09.19 مریم رضایی پاسخ دهید

  سلام
  کتاب خودم میخوانم چند جلده؟

  • 1399.11.07 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام خانم رضایی عزیز
   این مجموعه 42 جلده. و هر جلد اون مربوط به یکی از حروف هست

 • 1399.09.19 مریم رضایی پاسخ دهید

  سلام
  مجموعه خودم میخوانم همه جلدهاش رو باید باهم بگیریم؟ یا میشه بعضیاش رو هم گرفت؟

  • 1399.11.07 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   میشه بعضی از جلدها رو گرفت. بنا بر نیاز فرزندتون

 • 1400.02.12 فاطمه خسرویان پاسخ دهید

  سلام
  به نظرتون برای روخوانی و روانخوانی بچه های کلاس اول، مجموعه خودم میخوانم بهتره یا کتاب اولی کلاس اولی؟
  ممنون می شم راهنمایی کنین

  • 1400.02.13 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   اگه فرزندتون به حروف تسلط پیدا کرده و فقط نبال تثبیت سرعت روخوانی و روان خوانیش هستید کتاب کلاس اولی کتاب اولی رو بگیرین.
   اما اگر دنبال تسلط روی حروف هم هستید کتاب خودم می خوانم رو تهیه کنین

همه چیز از کودکی شروع می شود

©کلیه حقوق این وبسایت متعلق به بادبادک است.