محصول به سبد خرید اضافه شد
0
بادبادک| وارد شوید| ثبت نام کنید

کتاب آموزشی نوجوان

نمایش 1–18 محصول از 85 محصول

کتاب آموزشی با هدفی معین شکل می‌گیرد و نویسنده قبل از شروع به نگارش، طرح اولیه را در ذهن میچیند. یعنی به خوبی می داند که میخواهد چه بگوید و به چه نتیجه ای برسد. اهداف فرهنگی، روانشناسی، درسی یا اخلاقی می‌تواند موضوع این کتاب‌ها باشد و با توجه به سن مخاطب نحوه نگارش فرق دارد. برای کودکان با لغاتی ساده طرح مطلب می شود و جنبه دیداری کار اولویت دارد اما برای نوجوانان شکیل بودن و جذابیت عناوین اهمیت بیشتری می یابد.

پیوستگی مطالب و تنوع در محتوا ضمن پرهیز از زیاده گویی می تواند از در جلب نظر گروه سنی د و ه موثر باشد. کتاب آموزش نوجوانان در چند قالب محدود تولید میشود ولی مضامین متعددی را تحت پوشش قرار می‌دهد. بیایید با مهمترین عناوین کتاب آموزشی برای نوجوانان آشنا شویم.

 

کتاب‌های کار برای نوجوانان

همینجور که از اسم این کتاب‌ها مشخص است با کتابی کمکی و تقویتی روبرو هستیم. یعنی نوجوان با محتوا آشنایی دارد و برای تکمیل مهارت یا آگاهی اش از این اثر استفاده می کند. به عنوان نمونه مجموعه کتاب های آموزش و تمرین خوشنویسی برای بهبود دستخط و زیبانویسی است. یا مجموعه زیبا بنویسیم برای دانش آموزانی است که مهارت اولیه نوشتن را دارند و حالا به خوش خط بودن برایشان اهمیت پیدا کرده.

 

کتاب‌های سرگرمی

چالش ذهنی، بازی های فکری و تمرین های تقویت حافظه نه تنها سرگرمی به شمار می روند بلکه در طولانی مدت تأثیر مثبتی بر ذهن خواهند داشت. اگرچه ظاهراً با مطالب علمی روبرو نیستیم اما این مدل محصولات فرایند فکری را تحت تاثیر قرار می دهند. معما، جورچین، جدول و تاریخچه عمده مطالب آنها را تشکیل میدهد که غالباً دارای سطح بندی ساده و دشوار هم هستند. کتاب طراحی و رنگ آمیزی بزرگسالان با هدف بروز خلاقیت و کاهش تنش های روزمره منتشر شد. مجموعه کتاب جادوی سودوکو نیز یک سرگرمی باحال برای تقویت هوش و حافظه است.

 

کتاب روانشناسی نوجوان

دوران بلوغ و شکوفایی استعداد های فردی برای همه افراد اهمیت دارد و باید جدی گرفته شود. کنترل این تغییرات با شیوه ای درست از جانب فرد و سایرین تا حد زیادی به آگاهیشان بستگی دارد. بزرگسالان از روی تجربه های شخصیشان تصمیم گیری میکنند و نوجوانان میل زیادی به استقلال طلبی و خود محوری دارند. در این راه مشکلات متنوعی وجود دارد که گاهی با مطالعه چند کتاب ساده می توان آنها را حل کرد. کتاب احساسات دخترانه یا کتاب گرسنگی دادن به بچه غول عصبانی از این دست است. آموزش سبک زندگی سالم و مدیریت خود نیازمند تلاش و خودآگاهی است.مثلا این خود آگاهی با خواندن کتابی مثل گرسنگی دادن به بچه غول مضطرب امتحان تکمیل تر میشود.

 

کتاب معما و هوش

اگرچه عده ای معتقدند که هوش قابل افزایش نیست اما توانمندی‌ های ذهنی و مهارت های فردی را می‌توان ارتقاء داد و مسیر  موفقیت را هموار کرد. چیزی که شکوفایی کودکان را تا حدودی تضمین می کند بهره مندی از ضریب هوشی بالاتر نیست بلکه مهارت های بیشتر و روابط اجتماعی سازنده است که آنها را به جلو میراند. مجموعه کتاب های باشگاه مغز در چند جلد تمرین هایی برای بهبود حافظه و تمرکز در کنار یادگیری ارائه میدهد. وجه تمایز این محصول با کتاب های کار این است که محتوا درسی نبوده و قرار نیست صرفاً  آگاهی ریاضی یا علوم مخاطب تقویت شود بلکه فرایند تصمیم‌گیری و خودکنترلی نوجوان مورد توجه است.

همچنین کتاب‌های سواد مالی با سطح  بندی، هوش اقتصادی نوجوان را هدف قرار داده و در زمینه‌ خرج کردن،پس انداز در کنار کسب در آمد یا محاسبه در سفر  هوش مالی  کودک و نوجوان را  بهبود می بخشد.

 

کتاب های کاردستی و سرگرمی

نوجوانانی که علاقه ای به یکجانشستن ندارند و فعالیت حرکتی رو ترجیح میدهند از دوست داران کتابهای دست ورزی هستند. مجموعه های متنوع به شکلی نو که با درهم ریختن و سرهم کردن بچه ها رو به خودش مشغول میکنه و دید فضایی رو هم مورد توجه قرار داده. ممکنه فکر کنید کاردستی فقط برای خردسالان هست اما  مجموعه کاردستی های من با ساختاری جذاب برای نوجوانان طراحی شده و بچه ها پس از کنار هم چیدن قطعات ریز و درشت می تونن یک کاردستی باحال داشته باشند. این سری کتاب های فناوری برای نوجوانان کم خوان و پسرها. انتخابی به جاست.

 

خرید کتاب آموزشی برای نوجوانان

هزاران نسخه کتاب علمی و محصولات کمکی در سراسر جهان منتشر شده است اما بدیهی است که همه از محتوایی با کیفیت برخوردار نیستند.  مضمون استاندارد، هدف مشخص و کارکرهای مفید  در کنار جذابیت و تنوع  می‌تونه در انتخاب محصول تاثیر داشته باشه. نوجوانان ساعاتی از روز رو به مطالعه درسی اختصاص می‌دهند پس بدیهی هست که  برای اوقات فراغت دنبال کتابی متنوع و باحال خواهند رفت. اینجوری هم زمانشون رو مفیدتر سپری می کنند و هم  روحیه بهتری برای ادامه کارهای درسی خواهند داشت. کتاب‌های  معما با کلی نقطه ابهام یا کتاب هوش با تمرین های باحال می‌تونه انتخاب دانش آموزان باشه.  دبیرستانی ها   با  خرید کتاب های روانشناسی و  یا  دست ورزی  میتونن استرس های روزانه رو کاهش بدهند  و حس بهتری نسبت به خودشون داشته باشند. عده ای هم سراغ دایره المعارف می روند و اطلاعات جنبی خودشون رو تکمیل می کنند . در هر صورت خرید کتاب  نوجوان  نیازمند داشتن اطلاعات درست از محصولات است که سایت بادبادک شما رو در این مسیر راهنمایی میکنه.

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی بادبادک، مرکز خرید کتاب کودک و نوجوان از معتبرترین ناشرین در ایران می باشد که از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. تمامی حقوق این سایت متعلق به بادبادک است.
Copyright © 2020 Badbaddak