کتاب دوستان پیامبر و علی

خرید مجموعه 13 جلدی کتاب دوستان پیامبر و علی با 10 درصد تخفیف

مجموعه کامل کتاب دوستان پیامبر و علی

کتاب دوستان پیامبر و علی

خرید مجموعه 13 جلدی کتاب دوستان پیامبر و علی با 10 درصد تخفیف

نویسنده انتشارات رده سنی
مجید ملامحمدی نویسنده
نویسنده: مجید ملامحمدی
تعداد جلد: 13 جلد
جوایز: -
انتشارات جمکران
انتشارات: جمکران
قطع: رقعی
جلد: شومیز
رده سنی کتاب
رده سنی: 9+ سال
دسته بندی: کتاب کودک، کتاب داستان
ویژگی: زندگی نامه بزرگان

چند نفر از شخصیت های بزرگ دینی و یاران پیامبر را می‌شناسید؟ تا حالا با خودتون فکر کردید که بارها اسم قهرمانان دلیر اسلام را شنیدید اما آگاهی درباره زندگی و سرگذشتشان ندارید؟ مجموعه داستان های دوستان پیامبر و علی به بررسی بزرگترین شخصیت‌های دنیای اسلام در زمان پیامبر و امیرالمومنین می‌پردازد.

ویژگی‌های مجموعه 14 جلدی دوستان پیامبر و علی از انتشارات جمکران

در زندگی یاران پیامبر چه اتفاقی افتاد که تبدیل شدند به نام‌آورترین چهره‌های دینی و حتی تا امروز هم فراموش نشده‌اند. دوستان پیامبر چگونه زندگی کردند که الگویی شدند برای تمام جهانیان؟

پاسخ به این سوالات و  آشنایی با زندگی، اخلاق و سرگذشت این بزرگان دینی در زندگی کودکان و نوجوانان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. مجموعه دوستان پیامبر و علی  در 14 جلد و با داستان‌های ساده، روان و تاثیرگذار به خوبی باعث آشنایی و پاسخ به این سوالات خواهد شد.

علاوه‌براین کتاب نبرد خندق نیز یکی از جذابترین کتاب‌های نشر جمکران است که به صورت کمیک استریپ است. این مجموعه روایت کننده جنگ احزاب و دلاوری‌های حضرت علی در این جنگ مهم است.

معرفی کتاب های دوستان پیامبر و علی،‌آشنایی با شخصیت‌های بزرگ دنیای اسلام

داستان های دوستان پیامبر و علی از 14  قسمت جذاب و کم حجم ویژه کودکان  و نوجوانان ممنتشر شده است. این مجموعه برای گروه سنی 8-15 سال بسیار مناسب است. در ادامه به معرفی موضوع هر جلد از مجموعه 14 جلدی دوستان پیامبر و علی پرداخته‌ایم.

 • جلد اول: کتاب صدای دوست داشتنی (بلال حبشی)

تاوان مسلمان شدن برده‌ای مانند بلال، شکنجه بود، اما او مقاومت کرد و از اسلام دست نکشید تا عاقبت توسط یکی از مسلمانان به قیمتی زیادی خریده و آزاد شد. او در مدینه ازدواج کرد اما صاحب فرزند نشد. او ضمن اذان گویی از مشاوران امین پیامبر بود و در جریان فتح مکه نیز حضور داشت.

در صورتی که فرزند شما به کتاب‌های کمیک با موضوعات مذهبی علاقه دارد، پیشنهاد می‌کنیم کتاب ایلیا را در سایت مشاهده و تهیه کنید.

 • جلد دوم: کتاب فریاد ربذه (ابوذر)

در این قسمت با ابوذر یکی از وفاداراترین یاران پیامبر و امام علی آشنا می‌شویم. روایتی صمیمی و جذاب از جوانی تا شهادت ابوذر که برای نوجوانان جذاب است.

آشنایی با شخصیت‌های مهم کشورمان نیز در عصر جدید برای کودکان بسیار جذاب و پرهیجان هست. شخصیت‌هایی مثل شهید حاج قاسم سلیمانی که کودکان و نوجوانان عاشق و شیفته شخصیت او هستند. شما عزیزان می‌توانید کتاب های سردار سلیمانی برای کودکان را نیز در سایت بادبادک مشاهده و تهیه کنید.

 • جلد سوم: کتاب شیر صحرا (حمزه)

در این قسمت با عموی پیامبر آشنا می‌شویم. مردی شجاع و دلیر که حامی برادرزاده خود بود و بعد از ظهور اسلام در زمره شجاع‌ترین مسلمانان قرار گرفت و در جنگ احد به شهادت رسید.

مجموعه کتاب قهرمان من نیز به معرفی شخصیت‌های تاثیرگذار انقلاب اسلامی پرداخته است که آشنایی کودکان با این شخصیت‌ها نیز حائز اهمیت و بسیار مفید است. شما می‌توایند مجموعه کتاب قهرمان من را با قیمت مناسب در بادبادک تهیه کنید.

 • جلد چهارم: کتاب پرنده مهاجر (جعفر طیار)

سومین پسر ابوطالب جعفر نام داشت که بعدها با نام جعفر طیار شناخته می‌شد. او از دوست‌داران برادرش حضرت علی و پسر عمویش حضرت محمد (ص) بود. او از کسانی بود که در دسته دوم مهاجران به حبشه نیز قرار داشت. نماز مستحب و پرثوابی که با نام نماز جعفر طیار می‌شناسیم از تعلیمات حضرت پیامبر به ایشان است.

 • جلد پنجم: کتاب مهربان‌ترین عمو (ابوطالب)

در این قسمت با ماجراهای زندگی ابوطالب، عموی پیامبر و پدر حضرت علی آشنا می‌شویم. شرح محبت، احسان و تلاش ایشان در محافظت از رسول خدا به سادگی بیان شده است. ابوطالب و حمزه هر دو عموی پیامبر بودند و دست از پشتیبانی او برنداشتند. مرقد مطهر ابوطالب و خدیجه با گنبد در قبرستان حجون  بود که امروزه  با حمله وهابی‌ها تنها سنگی سیاه بر زمینی صاف از آن به جا مانده است.

 • جلد ششم: کتاب داستان کمیل (کمیل)

کمیل از شیعیان راستین و افراد مورد اطمینان امام علی بود. کمیل از کسانی بود که در زمان امام حسین، به دستور ابن زیاد به زندان افتاد. سرگذشت کمیل به سادگی و با داستان‌هایی متنوع در این قسمت به تصویر کشیده شده است.

 • جلد هفتم: کتاب در جستجوی خورشید (اویس قرنی)

اویس از اهالی یمن بود که حدود سی سال قبل از هجرت پیامبر به دنیا آمد و هنگام مسلمان شدن حدود چهل سال داشت. او پیامبر را ندیده بود اما ایمان آورد و همیشه شوقی عجیب برای ملاقات با رسول خدا داشت. اگرچه پیامبر را ملاقات نکرد اما توانست  از محضر امام علی بهره ببرد و سرانجام در نبرد صفین به شهادت رسید. ماجرای زندگی اویس و شرح شیفتگی او نسبت به پیامبر از زیباترین قسمت‌های کتاب است.

 • جلد هشتم: کتاب صدای علی (عمار یاسر)

عمار 44 سال قبل از بعثت به دنیا آمد و تقریباً هم سن پیامبر خدا بود. عمار یاسر و مادرش سمیه از نخستین اسلام آورندگان بودند. او سال‌ها در راه اسلام مجاهدت کرد تا آنکه در سن نود سالگی به شهادت رسید. خواندن سرنوشت جذاب و پرفراز و نشیب عمار خالی از لطف نیست و با کلی مطالب آموزنده همراه است.

 • جلد نهم: کتاب مسافر حبشه (مقداد)

در این قسمت با سرگذشت مقداد آشنا می‌شویم. او در طول عمر خود دو بار مهاجرت کرد؛ یک‌بار به حبشه و یک‌بار به مدینه. او سیزدهمین نفری بود که نزد رسول خدا رفت و اسلام آورد و بعدها با دختر عموی پیامبر (ضباعه) که بانویی سرشناس بود ازدواج کرد. در جنگ بدر تنها یک اسب سوار حضور داشت و آن هم مقداد بود.

 • جلد دهم: کتاب در آتش فتنه (حجربن عدی)

حجر به عدی بعد از جریان فتح مکه به همراه برادرش به محضر پیامبر رفت و مسلمان شد. او آداب و احکام اسلامی را به خوبی فرا گرفت و به آموزه‌های قرآنی عمل می‌نمود. زندگی پر فراز و نشیب این مسلمان راستین پر از نکته‌هایی آموزنده  است که خواندش خالی از لطف نیست.

 • جلد یازدهم: کتاب یار ایرانی (سلمان فارسی)

روزبه از ایرانیانی بود که پس از اسلام آوردن نامش سلمان شد. در جایی که هنوز مردم خود را با نام قبیله و القاب پدرانشان معرفی می‌کردند او به اصل و نسب تفاخر نمی‌کرد و بر شخصیت دینی و اخلاق نیکش تکیه می‌نمود. سلمان حاکمی عادل برای مردم مدائن بود و در زمره یاران برگزیده پیامبر و حضرت علی قرار داشت. داستان جذاب یار ایرانی را از دست ندهید.

 • جلد دوازدهم: کتاب سفیر (مسلم بن عقیل)

در این قسمت شرح زندگانی، وفاداری و شجاعت مسلم را می‌خوانیم. چندین داستان آموزنده و متنوع که اطللاعات شما را از زندگی این مرد فداکار افزایش می‌دهد.

 • جلد سیزدهم: کتاب خرما فروش عاشق (میثم تمار)

میثم از بردگانی بود که حضرت علی آزادش کرد و به خرما فروشی مشغول شد، به همین خاطر به او تمار می‌گویند. مقبره او امروزه در کوفه قراردارد و جز برجسته‌ترین چهره‌های شیعیان است. او با عشق به امام و اسلام خدمت می‌کرد و در نهایت دشمنان با سنگدلی جانش را ستاندند.

 • جلد چهاردهم: کتاب سردار (مالک اشتر)

مالک از دوست‌داران حقیقی پیامبر و امام علی بود و در راه اسلام حتی از فدا کردن جانش دریغ نکرد. ساده می‌زیست و با فقیران همنشین می‌شد اما در برابر دشمنان قدرتمند و نترس بود. اگر دوست دارید ماجرای زندگی این سردار جوانمرد را بدانید پس مطالعه این کتاب مناسب است.

نشر جمکران ناشر کتاب های دوستان پیامبر و علی از پیشروترین ناشرین در حوزه کتاب‌های کودک و نوجوان با درون‌مایه مذهبی است. شما عزیزان می‌توانید کتاب‌های این نشر را در صفحه کتاب های کودک نشر جمکران مشاهده کنید.

معرفی مجید ملامحمدی نویسنده کتاب دوستان پیامبر و علی

آقای ملامحمدی در سال 1347 در قم متولد شد. دوران نوجوانیش تا می توانست کتاب می خواند و این کار برایش لذتی وصف ناپذیر به همراه داشت. از سال 1365 با ورود به حوزه فعالیت در حوزه شعر و داستان را نیز دنبال کرد.

هم اکنون عضو تحریریه‌ی مجله‌های سلام بچه‌ها، پوپک و مسؤول شعر مجله‌ی ماهانه‌ی ملیکا و همچنین از اعضا انجمن قلم ایران و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان است.

خرید کتاب های دوستان پیامبر و امام علی با قیمت مناسب از سایت بادبادک

آشنایی با شخصیت‌های مهم دنیا اسلام در قالبی جذاب می‌تواند تاثیر شگرفی در زندگی کودکان و نوجوانان داشته باشد. شما عزیزان می‌توانید این مجموعه آموزنده و محبوب را با کمترین هزینه ارسال از سایت کتاب بادبادک تهیه کنید.

سایر کتاب داستان‌های مذهبی برای کودکان

دسترسی سریع
خرید مجموعه
همه چیز از کودکی شروع می شود
logo-samandehi

©کلیه حقوق این وبسایت متعلق به بادبادک است.