خیلی از ما به دنبال کتابی هستیم تا در بن بست ها به دادمون برسه. امید رو در ما زنده کنه و راه مشخصی رو جلوی پای ما قرار بده که بدونیم تضمینی هست. کتاب انگیزشی اعتماد به نفس ما رو برای انتخاب کردن و ریسک پذیری، بالا می‌بره؛ همینجور قدرت های درونی و بیرونی رو به نوجوان ها معرفی می‌کنه. نتیجه گیری خوب، داستان های واقعی یا معرفی نمونه های مشابه خواننده رو تحت تاثیر قرار میده و بهش جرات تصمیم گیری میبخشه. با بادبادک همراه باشید تا بهترین کتابهای انگیزشی نوجوانان رو بشناسیم.

 

کتاب انگیزشی برای نوجوانان

کتاب های موفقیت به ما کمک میکنند هر زمان که به بن بست خوردیم یا احساس شکست دروجودمان اوج گرفت، راه نجات را پیدا کنیم. نوعی امید و الهام بخشی در کتاب های موفقیت وجود دارد که مخاطب به آن نیاز دارد. تسکین دردها و روشن کردن روش هایی برای مقابله با مشکلات چیزی است که در این آثار به چشم می خورد. نوجوانان بسیاری طالب کتاب هایی بر مبنای واقعیت و راهکارهای اثبات شده اند، پس با ما همراه باشید تا چندتا از جذابترین کتاب های رمان انگیزشی نوجوان را به شما معرفی کنیم.

 

کتاب اتفاقات کم اهمیت زندگی یک کاکتوس

فکرش را بکنید که دو دست ندارید، یعنی هیچوقت دست نداشته اید، چه می‌کنید؟ گریه کردن، دوری از مردم، پنهان شدن یا خشم هم کاری را درست نمیکند. اون گرین دختر نوجوانی است که با داستان هایی تخیلی معلول بودنش را توجیه می کند. اما وقتی قرار باشد با افراد جدید روبرو سود، میترسد. باز هم باید قصه تعریف کند، رویا بسازد و فرار کند. شجاعت روبرو شدن با واقعیات، دفاع از خوپ، حفظ عزت نفس و تقویت توانمندی‌ ها از نقاط مثبت کتاب است.

این کتاب یکی از بهترین رمان های انگیزشی هست که میتونید مخصوصا به نوجوانانی که معلولیت دارند هدیه بدین.

کتاب اتفاقات کم اهمیت زندگی یک کاکتوس (رمان نوجوان نشر پرتقال)

 

کتاب دختر انار

شاید روزگار ما را از رسیدن به آرزوهایم محروم کند اما ما نباید تا امید شویم و خودمان را فراموش کنیم. بعضی ها با ظلم کنار می آیند اما دختری به نام آمل به دنبال عدالت هست حتی اگر به قیمت یک سیب باشد. دختری که اسیر دست زور میشود، از تحصیل باز می‌ماند و مجبور است تحت سیطره خان زندگی کند. اما مقاومت و امید به روزهای بهتر الهام بخش آینده ای زیبا برای اوست. آمل به عنوان نماینده ی دختران پاکستان ،علایق خود را فدای حق می کند. انگیزه مبارزه برای مردم، از خودگذشتگی و شجاعت در رمان دختر انار فراوان است.

اگر هدفی بزرگ در سر دارید، اما احساس می کنید موانع زیادی بر سر راه شماست این رمان می تواند شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک کند.

کتاب دختر انار (کتاب موفقیت برای نوجوانان)

 

کتاب فرار از قندهار

وقتی روزگار بر دختر افغان سخت گرفت، مجبور شد برای به دست آوردن شرایط بهترفرار کند. تنها و بدون حمایت خانواده اش روزها را سپری کند  و آینده را چه خوب و چه بد بسازد. نادیده گرفتن مشکلات، واقع نگری نسبت به اجتماع و خودباوری برای مبارزه رازهای نهفته در این اثر است. نوجوانان با خواندن رمان فرار از قندهار جرات رهایی و مبارزه می یابند و از سختی های کوچکی که پیش رویشان است دلسرد نخواهند شد.

این کتاب رو می توان یکی از بهترین کتاب های موفقیت برای نوجوانان به حساب آورد. موفقیت در دل سختی ها و ناامیدی ها و …

 

کتاب شگفتی

چطور می توانی دوستان صمیمی پیدا کنی،  وقتی آن قدر زشت هستی که همه فرار می کنند؟ رمانی واقع گرایانه و جذاب که ما را به مقالبه با مشکلات و سختی ها فرا می خواند. مشکلاتی که گاهی کنارآمدن با آن ا ساده نیست و در جودشان هم نقشی نداریم. آگوست پسربچه ی زشتی است که هرگز دوستی نداشته و همه از او فرار می کنند. اگرچه خانواده ای مهربان دارد که در همه حال حامی اش هستند اما وقتی تنها باشد، یا به مدرسه برود باید با مشکلاتش به تنهایی روبرو شود. ترس، تنهایی و بیماری برای آگوست مانع بزرگیست اما امید و پشتکار راه موفقیت را به او نشان می دهد.

کتاب شگفت زده از پرفروش ترین رمان های نوجوان

 

کتاب زمانی برای دویدن

وقتی قحطی و خشکسالی شما را لحظه لحظه به مرگ نزدیکتر کند، چه میکنید؟ آیا چاره ای جز فرار دارد؟ مردم زیمبابوه در رنج و عذاب اند و برای فرار از مرگ مجبور به مهاجرت اند. دئو و بردارش وینست هم تصمیم دارد به آفریقای جنوبی بروند اما تا رسیدن به مقصد با خطرات فراوانی روبرو می شوند. وینست گم می شود و دئو هرگز او پیدایش نمی کند. ورود به آفریقای جنوبی و کارکردن در مزارع رویای پسرک نوجوان است اما آنجا هم خالی از سختی نیست. رمانی رئال که مخاطب را به همزادپنداری و چالش ذهنی میکشاند. بین ماندن و فرار کدام راه بهتر است؟ اگر دئو فرار کند چه دست آوردی دارد؟ و اگر بماند چه چیز از دست میرود؟ در این میان امید انتخاب درست را میداند.

رمان یک پیاده روی طولانی تا آب (رمان انگیزشی برای نوجوانان)

 

کتاب پیاده روی طولانی تا آب

اگر قرار بود برای قطره ای آب، ساعت ها انتظار بکشید، خسته نمیشدید؟ داستانی رئال و واقع گرایانه از مردمی که برای یافتن آب باید تر روز کیلومتر ها راه می‌رفتند. تحصیل، تجارت یا پیشرفت را فراموش کردند و تمام عمرشان در جست و جوی مایه حیات گذشت. داستان در دو برحه تاریخی روی میدهد و نهایتاً پسری که این دوران را درک کرده، به امید بهبود و پیشرفت به کشورش باز میگردد.  تلاش، کمک به همنوعان، مفید بودن و تأثیرگذاری در این کتاب در جریان است. نامزد دریافت جوایز بین المللی golden sower  و جایزه ربکا را از دست ندهید.

این کتاب بر مبنای واقعیت است. داستانی واقعی که نشان می دهد با هدف، پشتکار، نا امید نشدن و … می توان به والاترین آرزوها هم رنگ واقعیت بخشید.

در یکی از مقالات سایت، پرفروش ترین کتاب های نوجوان را معرفی کرده ایم. اگر علاقمند به آشنایی با این کتاب ها بودید، خواندنش میتواند برایتان جذاب باشد.

کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب (رمان نوجوان نشر پرتقال)

 

کتاب من جوکم

معلولیت باعث نمیشه تا توانایی و استعدادهای خودتون رو نادیده بگیرید. جیمی گریم پسر معلولی هست که تمام عمرش رو روی صندلی چرخدار نشسته اما یه ویژگی خیلی باحال داره. میتونه بداخلاق ترین آم ها رو بخندونه و تصمیم گرفته در مسابقات نمکی ترین پسر سال شرکت کنه. چهارجلد رمان شاد و مصور با ماجراهایی خنده دار که انگیزه مبارزه، خودباوری و شجاعت را در وجود نوجوانان بیدار می کند.

این رمان جذاب با وجود اینکه داستانی فانتزی است، می تواند بذر امید و موفقیت رو در دل نوجوانان بیدار کنه. شجاعت از دست رفته رو دوباره به برگردونه و اونها رو به این باور برسونه که خیلی مواقع مشکلات و محدودیت ها مانع نیستن، نگاه ما به زندگی هست که آینده رو رقم میزنه.

مجموعه من جوکم (کتاب طنز برای نوجوانان خارجی)

 

کتاب بی صدایی

ماجراجویی و کشف حقیقت برا ی همه لذت بخش است و فی برای کشف دنیای جدید از روستا خارج می شود. امید برای دیدن دنیایی متفاوت، تغییر زندگی و تلاش برای پیدا کردن شرایط بهتر از در این کتاب موج میزند. رمان بی صدایی صحنه‌ای از تلاش، امید و ماجراجویی هست برای تمام نوجوانانی که دنبال تغییر اند. بی صدایی در فهرست پرفروش ترین کتاب‌های نیویورک تایمز با سبک فانتزی است.

اگر اهل خواندن کتاب های ماجراجویی نیز هستید، در مقاله به معرفی بهترین کتاب های ماجراجویی برای نوجوانان پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

کتاب بی صدایی (رمان نوجوان نشر پرتقال)

 

کتاب باغ مخفی

چرا باید در باغ اسرار آمیز همیشه بسته باشد و کسی از آن چیزی نداند؟ داستانی کلاسیک برای نوجوانان که علاوه‌بر توصیفات جذاب، الهام بخش نیز هست. اینکه ترس میتواند چه بلایی بر سر زندگیمان بیاورد و مانع پیشرفت شود در این اثر به خوبی بیان شده. ماجراجویی، گذر از گذشته، تلاش برای روزهایی بهتر. امید دادن به دیگران راز شکوفایی این کتاب است. کتاب باغ مخفی به عنوان اثری فانتزی برای نوجوانان تألیف شد اما برای بزرگسالان هم امید بخش و تأثیر گذار بود.

کتاب باغ مخفی (کتاب انگیزشی برای نوجوانان)

 

خرید کتاب انگیزشی نوجوان

کتاب فروشی ها پر هست از عناوین کتاب‌های موفقیت و انگیزشی که شاید همه شان مطالب مشابهی داشته باشند یا حرفهایشان به نظر شعار گونه باشد. اما در اینجا سعی کردیم انواع متفاوتی از کتاب های موفقیت برای نوجوانان را معرفی کنیم که از نظر بین المللی هم تایید شده هستند. اینکه به سبک رمان علاقه دارید یا میخواهید صرفاً انرژی مثبت دریافت کنید و حتی اینکه دوست دارید نویسنده بدون حاشیه سراغ اصل مطلب برود و نسخه موفقیت را برایتان بپیچد، جرقه ای برای انتخاب کتابهاست. کمترین تاثیر کتاب های انگیزشی این است که مدتی هرچند کوتاه طرز فکرمان را مرتب و هدفمند خواهند کرد.

شما می توانید تمامی کتاب های بالا را از سایت کتاب بادبادک به صورت آنلاین خریداری نمایید.

 

ادامه این لیست را شما تکمیل کنید.

خیلی خوشحال میشم کتاب هایی که بعد از خوندنش به وجد اومدین و امید، انرژی، تلاش، شجاعت و … رو در درون شما زنده کرده و به اوج رسونده رو با ما به اشتراک بذارین و با هم این مطلب رو به یک بانک جامع برای همه کسایی که دنبال رمان های انگیزشی برای سن نوجوانی هستن تبدیل کنیم

و با این کارمون حال خوب رو برای هم به اشتراک بذاریم.

منتظر کامنت هاتون هستیم.