در این مقاله با بهترین کتاب های نشر پرتقال برای نوجوانان در ژانرهای مختلف آشنا می‌شوید.

امروزه کتاب‌های مخصوص نوجوانان بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. تنوع در سبک، نوع چاپ و محتوای کتاب‌ها، کار انتخاب بهترین اثر را برای مخاطبین سخت کرده است. انتشارات پرتقال از ناشرین به‌نام و موفقی است که چاپ کتاب برای زیر 18 سال را در اولویت کاری خود قرار داده و برای ارتقا فرهنگ کتابخوانی میان کودکان و نوجوانان تلاش می‌کند. جالب هست بدانید انتشارات پرتقال با ترجمه کتاب‌های جدید برای انواع سلیقه‌ها توانسته است مخاطبین بسیاری را جذب کند. و حالا با ما همراه باشید تا بهترین کتاب های نشر پرتقال برای نوجوانان را بشناسیم.

رمان های اجتماعی و انگیزشی برای نوجوانان از نشر پرتقال

شاید فکر کنید کتاب‌های اجتماعی برای بزرگسالان است اما امروزه رمان‌های اجتماعی و رئال متعددی برای نوجوانان تالیف می شود که البته از محبوبیت هم برخورداراند. موضوعات رئال باعث آشنایی نوجوانان با واقعیت جهان پیرامون می‌شود و به نوجوانان این درک را می‌دهد که نقاط ضعف در کنار نقاط قوت در جریانند. واقعیت را نمی‌شود کتمان کرد و نادیده گرفت بلکه باید شیوه درست روبرویی با آن را شناخت و همراهش شد. آشتی نوجوانان با سیر طبیعی زندگی از مزیت‌های کتاب های رئال است. برای آشنایی با زیباترین کتاب های اجتماعی برای نوجوانان با کتاب کودک و نوجوان بادبادک همراه باشید.

کتاب یک شب فاصله، از بهترین کتابهای نشر پرتقال در ژانر رئال

فرض کنید یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید شهر به دو قسمت تقسیم شده؟ شاید باورتان نشود اما گرتا یک روز صبح با چنین صحنه مخوفی روبرو شد. بعد از جنگ جهانی، آلمان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم و در مدتی کوتاه دیوارهای بلند در میانه شهر ساخته شد. پدر و برادر گرتا در آلمان غربی مانده بودند و دختر جوان به همراه مادر و برادر کوچکترش پشت دیوارهای بلند حبس شده بودند. گرتا برای رهایی و جمع شدن دوباره خانواده در کنار هم نقشه می‌کشد. باید ریسک کند و خطر حمله سربازان را هم در نظر بگیرد. تنها یک نقشه هوشمندانه و صبر می‌تواند راه را برایش هموار کند. رمان مملو از مفاهیم واقع گرایانه، اجتماعی و سیاسی است. کتابی جذاب که روایتگر شجاعت، امید، آزادی و تلاش است. سبک رئال و اطلاعات تاریخی از ارزش بالایی برخورداراند ضمن اینکه توصیفات به حدی واضح و قابل درک است که جوانان را نیز با خود همراه می‌کند. این کتاب از بهترین کتاب نشر پرتقال برای نوجوانان محسوب می‌شود.

رمان یک شب فاصله موفق به دریافت 3 جایزه معتبر و بیش از 8 بار نامزدی برای دریافت جایزه های بین المللی بوده است. برای خرید این محصول صفحه کتاب یک شب فاصله را مشاهده کنید.

کتاب یک شب فاصله (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب اقیانوسی در ذهن، رمان نوجوان نشر پرتقال

هستند در اطراف ما افرادی که متفاوت می‌اندیشند و راه‌های جدیدی را انتخاب می‌کنند. جان بیکر با ورود به مدرسه جدیدش با پسری روبرو می‌شود که شبیه هیچ یک از دوستان قبلی‌اش نیست. همیشه تنهاست و کارهای تازه انجام می‌دهد. اِرلی اودِن به اوتیسم مبتلاست و به جان کمک می‌کند تا ترس‌هایش را کنار بگذارد، دنیا را از زاویه‌ای دیگر ببیند و شجاع باشد. دوستی جان و اِرلی تا آن جا پیش می‌رود که دو نفری راهی سفری اکتشافی می‌شوند تا برادر گمشده‌ اِرلی را بیابند. ماجرایی تاثیرگذار و واقع گرایانه که فانتزی را با واقعیت پیوند می‌دهد. ترفند جالب نویسنده، قراردادن موضوع اوتیسم در برهه‌ای تاریخی است که هنوز این بیماری ناشناخته بوده است.

کتاب اقیانوسی در ذهن با به تصویرکشیدن اعتماد و امید موفق به کسب جایزه Michael L. prints Award در سال 2014 شده است. شما عزیزان می‌توانید این کتاب را در صفحه خرید کتاب اقیانوسی در ذهن مشاهده و تهیه نمایید.

کتاب اقیانوسی در ذهن (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب جنگی که نجاتم داد، رمان نوجوان نشر پرتقال

ماجرایی شگفت انگیز از پشت کار و اعتماد به نفس، که به ما می‌آموزد تا آخرین لحظه مقاومت کنیم و ناامید نباشیم. داستانی بلند درباره دختری که به معلولیت دچار است و مادرش او را از همه پنهان می‌کند. آدا در اتاقی به دور از همه زندگی می‌کند و از زمانی که به خاطر دارد نمی‌توانست راه برود. نه دوستی دارد و نه تنهایی کاری از دستش بر می‌آید. دست بر قضا، با شروع جنگ جهانی، تمام کودکان باید به روستاهای دورافتاده منتقل شوند تا در امان باشند. آدا و برادر کوچکترش این فرصت را به دست می‌آورند تا زندگی جدیدی به دور از بد خلقی‌های مادر را تجربه کنند و این سرآغاز تحولی اساسی در زندگی آدا است. دختر نوجوان شانس یک زندگی سرشار از هیجان و امید را دارد اما باید خودش را برای روزی که جنگ تمام می‌شود آماده کند. آدا و جیمی نمی‌توانند تا ابد از مادرشان فرار کنند پس با امید و اعتماد به نفس ادامه می دهند.

کتابی سرشار از نکات انگیزشی و آموزنده که موفق به دریافت  جایزه  odyssey، برنده newberry  و جایزه  schnider family  شد. همچنین در فهرست ۲۰۱۷ کتاب‌های برگزیده برای کودکان با نیازهای ویژه دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان معرفی شده است.  این کتاب در صفحه خرید کتاب جنگی که نجاتم داد قابل تهیه است.

کتاب جنگی که نجاتم داد (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب، از بهترین کتاب‌ های نشر پرتقال با داستانی واقعی

ماجرایی برگرفته از واقعیت که قدرت تلاش و استفاده از فرصت ها را به نوجوانان می آموزد. روایتی جذاب از دو تاریخ 2008  و 1985 در کشور سودان است. اتفاقاتی که در سال 1985 رخ می‌دهد درباره پسری ده ساله به نام سلوا است که شاهد شعله ور شدن آتش جنگ میان ملت‌هاست. جنگ، غارت و خونریزی همه چیز را تحت الشعاع قرار می‌دهد و زندگی را سخت می‌کند. اتفاقاتی که در سال 2008 رخ می‌دهد درباره دختر نوجوانی است که برهه زمانی بعد از جنگ را تجربه می‌کند و گرفتار فقر و قحطی است. داستانی واقعی از مردم کشور سودان و اتیوپی که با سختی عمر خود را می‌گذرانند و برای نوشیدن جرعه‌ای آب باید هر روز، کیلومترها راه بروند. نوآ هم در مثل همه مردم تمام وقتش را برای جمع آوری آب صرف می‌کند و از تحصیل و شادی محروم است. اوج داستان اتفاقاتی است که در سال 2009 رخ می‌دهد و دو داستان را به هم پیوند خواهد داد. سلوا پس از سالها تلاش، تبدیل به یکی از نیروهای وطن پرست شده و هدفش ایجاد رفاه، مدرسه و سیستم آبرسان به تمام مردم است. داستانی تاثیرگذار و واقعی از جوانی به نام سلوا که هرگز ناامید نشد و با پشتکاری باورنکردنی، اولین قدم‌ها را برای هموطنان سودانی اش برداشت.

رمانی انگیزشی برای نوجوانان که موفق به دریافت جایزه  golden sower  و جایزه  flicker tale  شده است. مطالعه یکی از پرفروش ترین رمان‌های نیویورک تایمز و برنده جایزه  Rebecca caudill  را از دست ندهید. شما می‌توانید این کتاب را در صفحه کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب تهیه کنید.

کتاب یک پیاده روی طولانی تا آب (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب اتفاقات کم اهمیتِ زندگی یک کاکتوس

اَوِن دختر کوچولویی است که با یک مشکل خیلی بزرگ به دنیا آمد. او دست ندارد و همین باعث می‌شود همه با تعجب به او نگاه کنند. اَوِن هیچ راه فراری برای پرسش‌های بقیه ندارد و تنها جوابش این است که در مبارزه‌ای که با یک کورکودیل داشته، این بلا سرش آمده است. دختر کوچولو کارهایش را به تنهایی انجام می‌دهد، اگرچه کمی برایش سخت بود اما کم کم معلولیتش را پذیرفت. ولی واقعاً متاثر می‌شود وقتی کودکی از دیدنش می‌ترسد و پا به فرار می‌گذارد. حالا قرار است خانواده به جایی جدید نقل مکان کنند و این برای اَون کابوس است. این یعنی یک عالمه نگاه متعجب و هزاران سوال تکراری که مجبور است برای یک عده آدم توضیح بدهد. داستانی جذاب و انگیزشی که نیروی مقاومت، ارزش واقع بینی و شجاع بودن را به ما نشان می‌دهد. رمانی به قلم داستی بولینگ که خودباوری و دوست داشتن خویش را به شکلی دیگر به تصویر کشیده است.

کتاب اتفاقات کم اهمیت زندگی یک کاکتوس (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب رویای دویدن و دختر انار نیز از جذاب ترین رمان های رئال، انگیزشی نشر پرتقال برای نوجوانان است.

بهترین کتاب انتشارات پرتقال برای نوجوانان با موضوع تخیلی

رمان های تخیلی از محبوب‌ترین انواع سبک‌های داستانی برای نوجوانان است. تنوع در اتفاقات، غیر‌قابل پیش‌بینی بودن و خلاف قاعده‌های مرسوم عمل کردن راز موفقیت آثار خیالی است. البته که نوجوانان از قهرمانان شکست ناپذیر و چالش‌های غیرعادی هم استقبال می کنند. پس اگر به دنبال کتاب‌هایی هستید که پرنده خیالتان را به پرواز دربیاورد با ما همراه باشید. در این قسمت به معرفی جذاب‌ترین رمان های تخیلی نشر پرتقال می‌پردازیم.

کتاب نقشه نابودی ماه، رمان تخیلی نوجوان

در آینده‌ای نه چندان دور همه جا پر می‌شود از ربات‌هایی که خیلی سریع کار می‌کنند. یک گردونه پیشرفته که در زمانی کوتاه مسافران را به کره ماه می‌‌برد. اما باز هم هستند خانواده‌هایی که با ربات‌ها مشکل دارند و دوست دارند خیلی معمولی زندگی کنند. لئو گری از یک خانواده معمولی است که همیشه به دنبال ماجراجویی و اکتشاف بوده است. تنها آرزوی لئو فرار از زمین و رفتن به ماه است. قبول شدن در مسابقه علمی راه تحصیل در کره ماه را برای لئو فراهم می‌کند و او خیلی سریع با موشکی فوق پیشرفته قدم به شهر لونا می‌گذارد. آرزوی همه رسیدن به شهر لوناست، جایی افسانه‌ای که رازهایی هولناک در زیر پوسته درخشانش پنهان شده است. ماجرایی کهکشانی که لئو را بر سر دوراهی سختی قرار می‌دهد. نجات زمین یا نابودی آن! ترکیبی از آرزو و جادو با ماجرایی کهکشانی که خواننده را به سرزمین رویا می‌برد. خواندن  کتاب نقشه نابودی ماه که فینالیست نشنال بوک و یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز است را از دست ندهید.

کتاب نقشه نابودی ماه (رمان نوجوان نشر پرتقال)

کتاب قهرمان مدرسه ما، داستانی جذاب از نشر پرتقال

کنی راست فوق العاده است، خیلی خوب شطرنج بازی می‌کند و خیلی هم درس‌خوان است. دوستان زیادی دارد و همه او را شجاع می‌دانند. اشتباه نکنید این‌ها فقط خیالات کنی است چون او پسری دست و پا چلفتی و خجالتی هست و تقریباً در هیچ چیز خوب نیست. اما خیلی خوب تصور می‌کند و خودش را قهرمان می‌داند. همیشه راهی برای اثبات توانمندی‌ها هست و این فرصت در اختیار کنی قرار می‌گیرد. اتفاقات عجیب و غریبی که در مدرسه رخ می‌دهد باعث می‌شود تا حس ماجراجویی پسر نوجوانان به غلیان بیوفتد و حالا او باید شرایط را کنترل کند. کتابی آموزنده و مصور که به کودکان یاد می‌دهد همیشه خوب باشند، کمک کنند و از خودشان بودن خجالت نکشند. با ناامیدی مبارزه کنند و رویاهای خود را تبدیل به واقعیت نمایند. کتاب قهرمان مدرسه اثری فانتزی و ماجراجویی است که به نوجوانان 9+ سال  نشان می‌دهد خودباوری و ایمان به خود راز شکوفایی تمام استعدادهاست.

کتاب قهرمان مدرسه ما از انتشارات پرتقال

کتاب بی صدایی، رمانی فانتزی و تاثیرگذار

یک رمان فانتزی و تاثیر گذار که خواننده را به چالش می‌کشد. روستایی دور افتاده و سرد که ساکنانش تا به حال هیچ کس را ندیده‌اند، به هیچ شهری سفر نکرده‌اند و مردمی غیر خودشان را نمی‌شناسند. اهالی دهکده از مدت‌هاست که دیگر صدایی نمی‌شنوند و با هنر نقاشی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. اما حالا کم‌کم بینایی چشمشان هم رو به زوال می‌رود و چیزی نمانده تا نابینا شوند. در این بین فِی ناگهان صدایی می‌شوند، و این آغاز ماجراست…

فِی به ذهنش می‌رسد که برای اولین بار از روستا خارج شوند و جهان اطرافش را ببیند و به دنبال راهی برای نجات اهالی روستا بگردد. دختر جوان به همراه دوستش راهی دور و دراز را طی می‌کند تا به اولین شهر می‌رسد. کتاب بی صدایی ماجرایی تاثیرگذار و هیجان انگیز در ژانر فانتزی است که در فهرست کتاب‌های پرفروش نیز قرار دارد.

کتاب بی صدایی (رمان نوجوان نشر پرتقال)

رمان های طنز برای نوجوان از نشر پرتقال

همه ی بچه ها داستان های خنده دار را دوست دارند. شادی، تنوع اتفاقات و انرژی مثبت راز جذابیت رمان های طنز است که از خواندنشان سیر نمی شوید. حالا به یک رمان خنده دار، نقاشی و تصویر را هم اضافه کنید و ببینید چه بمب انرژی‌ای می‌شود. با مطالعه مجموعه‌های کمیک و طنز، علاقه نوجوانان به کتابخوانی بیشتر می‌شود و قدرت خیال پردازی هم بهبود می‌یابد. در ادامه به معرفی چندتا از بهترین کتاب های انتشارات پرتقال برای نوجوانان در ژانر طنز می پردازیم.

مجموعه کتاب های جادوی چپکی

تا حالا فکر کردید که اگر یک نیروی شگفت‌انگیز در وجودتان جریان داشت چه اتفاقی می‌افتاد؟ حالا فکرش را بکنید که جادوی درونتان غیر قابل کنترل باشد و برعکس کار کند. کلاس جادوی چپکی برای بچه‌هایی است که نمی‌توانند انرژیشان را درست کنترل کنند و همیشه افتضاح به بار می‌آورند. اینکه هیچ چیز قابل پیش‌بینی نباشد و اسیر جادوی وارونه باشی هم خنده‌دار است و هم نگران کننده. خلاقیت، تقویت خیال پردازی و علاقه‌مندی به مطالعه از مزیت‌های مجموعه کتاب جادوی چپکی به قلم سارا ملانسکی است. اثری خیالی که نامزد جایزه بین المللی و در فهرست کتاب‌های متتخب قرار دارد.

کتاب تخیلی جادوی چپکی 3

کتاب کاپیتان زیر شلواری، مجموعه‌ای جذاب و سراسر خنده

جرج و هرولد دو تا دانش آموز نابعه و بازیگوش هستند که خیلی به طراحی کمیک علاقه دارند. اما چیزی که اونها رو از بقیه متمایز می‌کند این هست که رویاهای آنها به واقعیت بدل می شود و همه چیز را به همه می‌ریزد. مدیر مدرسه که مردی منضبط و سختگیر هست، طراحی کمیک را برای بچه‌ها ممنوع می‌کند اما این تازه شروع دردسر است. یک جادوی اشتباه باعث می‌شود آقای مدیر تبدیل به کاپیتان زیرشلواری بشود. هیپنوتیزم مدیر مدرسه توسط جرج و هرولد همه چیز را تغییر می‌دهد و حالا بچه‌ها باید هر لحظه مراقب باشند. دردسرهایی خنده‌دار درباره یک مدرسه، کلی معلم و یک مدیر عصبانی که فکر می کند کایپتان زیرشلواری است و می‌تواند در هوا پرواز کند. با اقتباس از این مجموعه، انیمیشن هایی برای کودکان ساخته شده است.شما عزیزان می‌توانید در صفحه خرید کتاب  کاپیتان زیر شلواری این مجموعه جذاب را با کمترین هزینه ارسال تهیه کنید.

کتاب کاپیتان زیر شلواری (کتاب طنز برای نوجوانان)

مجموعه کتاب 7 جلدی تیمی کارناگاه، جذاب و پر هیجان

تیمی پسرکوچوی خیال پرداز و ماجراجویی هست که علاقه زیادی به کارآگاه شدن دارد. او که بهترین دوستش یک خرس قطبی است قصد دارد با تاسیس یه دفتر کارآگاهی به همه کمک کند. تاسیس آژانس خرابکاری گنده توسط یک بچه دست و پا چلفتی که فقط دردسر درست می‌کند خیلی خنده‌دار است. تیمی خودش را باهوش و خلاق می‌داند در صورتی که با سر به هوا بودن فقط کار را بدتر می‌کند. مجموعه ای جذاب با نقاشی های متنوع که به دفعات نامزد دریافت جوایز بین‌المللی بوده است و همچنین در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار دارد. علاقه‌مندی به مطالعه، خنده و شادی هدیه خرید کتاب تیمی کارناگاه برای شماست.

مجموعه تیمی کارناگاه (رمان طنز نوجوان از نشر پرتقال)

کتاب من جوکم، بمب خنده و هیجان

مجموعه‌ای مصور و باحال از زندگی پسرکوچولویی که معلول است اما روحیه‌ای سرزنده دارد. جیمی یک توانایی منحصر به فرد دارد و اینکه می‌تواند همه را بخنداند حتی بدخلق‌ترین آدم‌ها را. دوستان و همسایه‌ها از بامزه بودنش لذت می‌برند و همین جرقه‌ای می‌شود تا در مسابقه بانمک‌ترین پسر سال شرکت کند. ماجراهای بامزه ای که تعریف می‌کند نظر همه را جلب کرده و شاهد پیشرفتِ چشمگیر او در مسابقات هستند. داستانی بامزه و دنباله دار که برای شروع مطالعه و سرگرمی مناسب است ضمن اینکه امید را در قالب طنز و خنده به تصویر می کشد. اگر عاشق خندیدن هستید با کتاب من جوکم از خنده منفجر می‌شوید.

مجموعه من جوکم (کتاب طنز برای نوجوانان خارجی)


خرید کتاب های مجموعه من جوکم

کدام یک کتاب های نشر پرتقال برای نوجوانان را انتخاب کنیم؟

کافی است با توجه به سلیقه و سبکی که دوست دارید، رمان مورد نظرتان را انتخاب کنید. بعضی نوجوانان رمان‌های دنباله دار و پرحجم را ترجیح می‌دهند در حالی‌که عده‌ای کتاب‌های مصور و طنز را دوست دارند. محتوا و سبک یک اثر در کنار حجم مطالب یک رمان بر انتخاب آن کتاب تاثیر دارد. اگر برای خرید از بین بهترین کتابهای نشر پرتقال برای نوجوانان مردد هستید، کافی است سلیقه خودتان را بهتر بشناسید و از صفحه مربوط به هر کتاب، اطلاعات مفیدی در مورد محصول به دست آورید. همینطور می توانید از طریق شماره 09016788666 با تیم پشتیبانی کتاب کودک و نوجوان بادبادک در ارتباط باشید و مشاوره بگیرید.