جذابترین کتاب ها برای نوجوانان دختر

مقالات

دوران نوجوانی یکی از مهمترین مراحل زندگی هر انسانی محسوب می شود و بسیاری از مهارت ها و ویژگی های هر فردی در این دوران شروع به شکل گیری می کند. بسیاری از دغدغه ها و اهداف و به طور کلی پایه های نگاه به زندگی در این دوران شکل می گیرد و چه بهتر است بتوانیم با کسب تجربه از دیگران، این دوران طلایی را به بهترین شکل جلو ببریم.

کتاب کودک و نوجوان بهترین انتخاب برای بسط دادن به تفکرات و مسیر زندگی یک نوجوان می تواند باشد، چرا که از تجربیات زندگی نویسندگان مختلف می تواند استفاده کند.

در این مقاله سعی کردیم در زمینه های مختلف مثل رمان های کلاسیک، کتاب های انگیزشی، کتاب های تخیلی، کتاب های بیوگرافی و … بهترین کتاب را برای نوجوانان دختر معرفی کنیم. کتابهای جذابی که خواندن آن ها، دنیایی بزرگ و پهناور را در مقابل چشمان نوجوان می گشاید و به زندگی او رنگ و بوی دیگری می دهد.

 

کتاب انگیزشی برای نوجوانان

یکی از جذاب ترین ژانرهایی که میتوان مطالعه کرد، ژانر انگیزشی است. همه ی ما برای موفقیت در زندگی و مسائل مختلف نیاز به باور و انرژی داریم که این کتاب های می تواند سهم بسزایی در ایجاد باور و خودباوری و افزایش اعتماد به نفس برای موفقیت در زندگی و انتخاب بهترین مسیر برای خودمان کمک کند.

 

کتاب فرار از قندهار، ماجرای دختری که به دنبال آرامش و امنیت رفت

کتاب فرار از قندهارکتاب  فرار از قندهار روایت 6 سال سفر و گریز از رسومی است که گریبان گیر بلور، دختر نوجوان افغان شده است. بلور دختر نوجوانی از اهالی افغانستان است که چون توان مخالفت ندارد و تاب تحمل شرایط خفت بار زندگی اش را هم ندارد به ناچار فرار میکند. سفری اجباری که تنها راه چاره به نظر می رسد و امنیتی که در هند و ایران و حتی اتریش به دنبال آن می رود.

بلور از آن دسته دخترانی که برای آزادی تلاش می کنند نیست، بلکه نماد دختران افغانی است که زندگیشان را با واهمه سپری می کنند و همه چیز را به امید زندگی بهتر رها می کنند.

بلور با کسی نمیجنگد و تلاشی برای تغییر اطرافیانش هم نمی کند بلکه می خواهد اول تغییر را در خودش ایجاد کند.

 

اگر به این کتاب علاقه مند شدید، از صفحه کتاب فرار از قندهار می توانید آن را تهیه نمایید.

 

کتاب مثبت، ماجرای دختری که با ایدز مبارزه کرد

کتاب مثبترمان مثبت داستان دختر 19 ساله ای یه اسم پیج راول است که ماجرای زندگی واقعی خود را تعریف کرده است. داستان کودکی که وقتی به دنیا آمد یک تفاوت بزرگ اما نامرئی با بقیه بچه ها داشت!!

ویروس کوچک و نامرئی ای درون بدن پیج بود که مسیر زندگی او را تغییر داد. ویروس HIV!!!

روزهای بچگی او تفاوتی با سایر بچه ها نداشت تا اینکه سایر دوستانش در مدرسه از این ویروس باخبر شدند.

پیج در این کتاب از نیمه نامهربان انسان ها بعد از فهمیدن واقعیت دردناک زندگی اش و تلاشی که برای ساختن دنیایی بهتر و مهربان تر کرده، تعریف کرده است.  دنیایی که در آن با انسان های متفاوت، مهربان تر برخورد کنیم.

 

 

کتاب دختر انار، دختری که در برابر بی عدالتی تسلیم نشد

کتاب دختر انارشاید یکی از زیباترین و تاثیرگذارترین کتاب هایی که بتوان در زندگی خواند، رمان دختر انار است. داستان زندگی دختری به اسم اَمَل؛ دختری که علایق خود را فدای حق کی کند و در برابر ظلم می ایستد، حتی به خاطر یک انار…

امل نماینده دختران پاکستان است که در برابر بی عدالتی ها قد علم می کند و مقابل بزرگترین ناملایمات سرخم نمیکند. او فردی تحصیل کرده است که شجاعانه، درست ترین راه ممکن را انتخاب می کند.

او با آغوشی باز خطر را می پذیرد، در این راه زندگی اش دچار بردگی قراردادی و تحولات عظیمی می شود اما دست از تلاش بر نمی دارد.

 

کتاب دختر انار را می توانید از سایت بادبادک تهیه نمایید.

 

کتاب رویای دویدن، ماجرای دختری که به یکباره تمام رویاهایش را از دست داد

کتاب رویای دویدنگاهی یک اتفاق تمام مسیر زندگی آدم را تغییر می دهد. تمام رویاها، تلاش ها و تمام آرزوهای انسان با سرعت یک چشم بر هم زدن از دست می رود. یأس و ناامیدی تمام زندگی آدم را می گیرد و برگشت به زندگی سخت می شود.

این کتاب داستان دختری 16 ساله به اسم جسیکا است که عاشق دویدن است و در مسابقه دو چهارصد متر نفر اول می شود و رکورد می زند اما درست بعد از به دست آوردن این مسابقه تصادف می کند و یکی از پاهایش را از دست می دهد.

جسیکا سرخورده می شود و حتی در ساده ترین کارهای روزمره زندگی اش هم دچار مشکل می شود. اما برای رسیدن به آرزوهایش دست از تلاش بر نمی دارد و تمام تلاش خود را برای تغییر زندگی می کند.

 

 

کتاب جنگی که نجاتم داد، تلاشی برای تغییر زندگی

کتاب جنگی که نجاتم دادوقتی تمام زندگی ات را تحقیر شده باشی و از ترس اینکه دیگران چه می گویند حق بیرون رفتن از خانه را نداشته باشی، زندگی معنایی نخواهد داشت. فرقی ندارد بیرون از خانه جنگ باشد یا نباشد، حتی اگر جنگ جهانی دوم باشد!!

آدا دختر 9 ساله ای است که به خاطر نقص در یکی از پاهایش تمام زندگی خود را در خانه بوده است. اما او به دنبال تغییر زندگی اش است و به همین خاطر روزی که مادرش، برادر بزرگ تر او را به خاطر اینکه در جنگ شرکت نکند با کشتی به لندن می فرستد، آدا نیز فرار می کند و همراه او می رود.

او باید زندگی جدیدی شروع کند و  تمام چیزهایی را که هیچ‌وقت بلد نبود را یاد بگیرد.

 

اگر علاقمند به آشنایی بیشتر با این سبک از کتاب ها هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله تاثیرگذارترین کتاب های انگیزشی برای نوجوانان را مطالعه نمایید.

 

بهترین رمان ها برای نوجوانان (مجموعه ای از رمان های کلاسیک و جاویدان)

یکی از محبوبترین ژانرها برای مطالعه، رمان های کلاسیک هستند. رمان های جذابی که سال هاست در دنیا تجدید چاپ می شوند و مورد استقبال بی نظیر مخاطبین قرار گرفته اند. در این بخش تعدادی از این کتاب های جذاب که برای نوجوانان دختر مناسب است را معرفی کرده ایم.

 

کتاب زنان کوچک، برگرفته از داستانی واقعی

کتاب زنان کوچکرمان جذاب زنان کوچک یکی از محبوبترین رمان های سده اخیر بوده است. کتابی که تاکنون به بیش از 50 زبان زنده دنیا ترجمه شده است. این کتاب برگرفته از داستان واقعی زندگی نویسنده کتاب و با سه خواهرش است.

داستان کتاب زنان کوچک در مورد 4 خواهری است که قبلا زندگی مرفه ای داشته اند اما اکنون به دلیل رفتن پدرشان به جنگ تلاش می کند از مخارج زندگی خود بر بیایند و علاوه بر آن به دیگران نیز کمک کنند.

این کتاب که توسط نشر قدیانی و افق برای نوجوانان منتشر شده است مفاهیمی چون عشق حقیقی، کار، و زندگی در خانه را به تصویر کشیده است.

 

 

مجموعه 8 جلدی آنی شرلی

مجموعه 8 جلدی آنی شرلیکتاب آنی شرلی از آن دسته کتابهاست که نیاز به تعریف و معرفی ندارند. مجموعه ای جذاب در 8 جلد به قلم ال مونتگمری که تا کنون به زبان های بسیاری ترجمه شده است و از محبوبترین رمان های دنیا به حساب می آید.

نشر قدیانی این مجموعه جذاب را در 8 جلد با ترجمه ای بسیار زیبا و روان برای نوجوانان منتشر کرده است.

 

 

کتاب باغ مخفی، کتابی برای تغییر نگاه به زندگی

کتاب باغ مخفیرمان جذاب باغ مخفی داستان دخترکی خشن و بد اخلاق است که به تازگی پدر و مادر خود را در هند از دست داده است و توسط عمویش در انگلیس به فرزند خواندگی قبول می شود.

اما اتفاقی جذاب مسیر زندگی این دختر را تغییر می دهد و اخلاق او را زیر و رو می کند.

پیدا کردن یک باغ مخفی!!!

این کتاب باعث می شود روحیه نشاط و زندگی در بچه ها زنده شود و به دنیا از دریچه ای دیگر نگاه کنند.

نشر قدیانی کتاب باغ مخفی را نیز منتشر کرده است که در سایت کتاب کودک و نوجوان بادبادک نیز قابل تهیه است.

 

 

کتاب هایدی، کتابی جذاب برای دختران

کتاب هایدیکتاب هایدی ماجرای دختر خوش قلب و دوست داشتنی کوچکی به اسم هایدی است که پدر و مادر خود را از دست داده است و با خاله اش زندگی می کند. اما بعد از یکسال دیگر خاله اش نمی تواند از او مراقبت کند و تصمیم می گیرد او را پیش پدربزرگش که در کوه های آلپ به تنهایی زندگی می کند ببرد. پدربزرگی بد اخلاق که به تنهایی زندگی می کند و همه مردم از او دوری می کنند.

دخترک خیلی سریع خود را در دل پیرمرد جا می کند. اما درست زمانی که او و پدربزرگ به هم وابسته می‌شوند، خاله‌اش او را نزد دختر فلج ثروتمندی می‌فرستد. اما هایدی ….

بهترین ترجمه کتاب هایدی را نیز نشر قدیانی برای نوجوانان منتشر کرده است که در سایت بادبادک قابل تهیه است.

 

 

کتاب بابا لنگ دراز، رمانی دوست داشتنی و جذاب برای نوجوانان

کتاب بابا لنگ درازرمان بابا لنگ دراز، مشهورترین اثر جین وبستر نویسنده آمریکایی است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد. این کتاب به زبان های مختلفی ترجمه شده است و تا کنون بارها تجدید چاپ شده است.

کتاب بابا لنگ دراز داستان زندگی دختری یتیم به اسم جودی آبوت است. این کتاب در واقع دربرگیرنده نامه هایی است که جودی برای خیر ثروتمندی که او را برای تحصیل به دانشگاه فرستاده است.

او در این نامه‌ها از روزمرگی‌ها و هیجانات زندگی جدیدش برای او می‌نویسد زندگی‌ که پر از تجربه‌های جدید، لذت‌بخش و توأم با احساسات گوناگون است.

 

 

کتاب مذهبی برای نوجوانان دختر

بسیاری از دختران نوجوان علاقه دارند تا کتاب های جذابی را مطالعه کنند که از دخترانی از جنس خودشان است. دخترای از همین مرز و بوم که قهرمان هایی در دل تاریخ شدند و یا رمان های جذابی از مهمترین اتفاقاتی که در تاریخ اسلام افتاده است. در ادامه جذابترین و بهترین کتاب هایی که در ژانر مذهبی یک نوجوان میتواند مطالعه کند، معرفی شده است.

 

کتاب خاطرات سفیر، کتابی که باید همه آن را بخوانند

کتاب خاطرات سفیراین کتاب در واقع یک سفرنامه است. سفرنامه خانم نیلوفر شادمهری، دانشجوی نخبه ایرانی در فرانسه که از بدو ورود با مسائل و مشکلات مختلفی روبرو می شود.

خانم شادمهری در این کتاب ما را رویدادها و خاطرات و چالش های یک دانشجوی مسلمان در کشور فرانسه شریک می کند. دختری که سفیری می شود برای دفاع از حقیقت ناب اسلام.

رد شدن در بهترین دانشگاه فرانسه به دلیل حجاب و دست ندادن با سرشناس ترین استاد مرد تا برگزاری دعای عهد در خوابگاه و … تنها گوشه ای از این خاطرات است.

 

کتاب رویای نیمه شب، رمانی در دل تاریخ

کتاب رویای نیمه شبرمان رویای نیمه شب، ما را به دل تاریخ می برد. داستانی عاشقانه با زمینه ای مذهبی.

این کتاب ماجرای عشق پاک هاشم، یک پسر اهل سنت به ریحانه، دختر شیعه مذهب است. عشق و علاقه ای که برای وصال هاشم را با اتفاقات تلخ و شیرین بسیاری همراه می کند.

بخشی از این کتاب واقعی است و به دیدار یکی از شیعیان با امام زمان (عج) می پردازد.

در واقع نویسنده در این کتاب تلاش کرده است حقانیت امام زمان (عج) را در قالب رمانی عاشقانه به تصویر بکشد.

بدون شک این رمان یکی از جذاب ترین رمان هایی است که هر فردی به خصوص نوجوانان دختر می توانند مطالعه کنند.

 

 

کتاب راض بابا، دختری که آرزو داشت اول باشد

کتاب راض باباکتاب راض بابا ماجرای زندگی راضیه کشاورز است که قبل از بهار 16 سالگی زندگی اش به فیض شهادت نائل آمد. راضیه همیشه دوست داشت در زندگی اول باشد. اتفاقی که سرانجام در حادثه بمب گذاری هیئت رهپویان وصال شیراز برای او رقم خورد و ره صد ساله را یک شبه طی کرد.

این کتاب خواندنی مسیر زندگی شما را تغییر خواهد داد.

 

کتاب شب صورتی، کتابی برای مدیریت عشق در نوجوانان

کتاب شب صورتیرمان شب صورتی ماجرای نوجوانی است که در شهر یزد عاشق می شود. عشقی که زندگی او را تخت الشعاع قرار می دهد تا اینکه پیرمردی به کمک او می آید. این کتاب نیز زمینه مذهبی و مهدوی دارد و نویسنده در پایان داستان به نیمه شعبان و شخص امام زمان (عج) توجه دارد.

 

 

در پایان چه کتابی برای نوجوانان دختر بگیریم؟

در انتها شاید بزرگترین دغدغه شما انتخاب کتاب از بین این لیست یا سایر کتاب هایی باشد که تا کنون به شما معرفی شده است. مهمترین نکته در انتخاب علاقه مندی هر فرد به ژانرهای مختلف و میزان علاقه مندی او به مطالعه است.

کتاب هایی که در بالا معرفی شد جز کتاب هایی هستند که قطعا خواننده از خواندن آن لذت خواهد برد. پس با خیال راحت می توانید از لیست بالا کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

اگر هم نیاز به راهنمایی بیشتری برای انتخاب کتاب دارید، پیشنهاد می کنیم مقاله پرفروش ترین کتاب های نوجوان را مطالعه نمایید.

همینطور میتوانید از طریق چت واتس آپ با تیم کتاب کودک و نوجوان بادبادک در ارتباط باشید.

سوالات متداول

شاید سوال شما هم باشد

1کتاب‌های معرفی شده را از چه طریقی می‌توانم تهیه کنم؟

کتاب‌های معرفی شده در مقاله را می‌توانید از قسمت محصولات مرتبط همین مقاله و یا از طریق جستجو در سایت کتاب بادبادک تهیه نمایید.

2هزینه ارسال کتاب‌ها چقدر است؟

شما برای خرید هر تعداد کتاب فقط 15 هزار تومان هزینه ارسال پرداخت کردید.

سوالات متداول محصولات مرتبط اخبار و مقالات مرتبط نظرات کاربران

نظرات کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1399.12.13 نسرین پاسخ دهید

  سلام
  به نظر من كتاب بچه هاي راه آهن هم خيل قشنگه. واقعا داستانش دوست داشتني هست

  • 1399.12.13 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام نسرین جان
   بعله 🤩، کاملا درست میفرمایید. رمان بچه های راه آهن از اون رمان کلاسیک های جذابه که ادم وقتی شروعش میکنه دیگه تا انتها نمی تونه کتاب رو کنار بذاره.
   ممنون از پیشنهاد جذابتت👌🌹

 • 1399.12.16 مریم پاسخ دهید

  سلام بادبادک
  من چند وقت پیش کتاب رویای دویدن رو خوندم. خیلی جذاب بود.
  پیشنهاد میکنم حتما بقیه هم این کتاب رو بخونن.
  واقعا عالیییییی بود😍😍

  • 1399.12.18 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   ممنون از پیشنهاد مریم جان
   ما هم خیلی خیلی خیلی این کتاب جذاب رو توصیه می کنیم

 • 1399.12.16 سحر پاسخ دهید

  خیلی وقت بود کتاب خاطرات سفیر رو گرفته بودم.
  دیشب گفتم فقط ۱۵ دقیقه میخونم و بعد میخوابم، ولی این ۱۵ دقیقه اینقد ادامه داشت که کل کتاب تمام شد!!!!
  باور کردنی نبود برام. چقدر این کتاب جذااااب بود!!
  چه دختر حاضر جوابی و چه ذهن پویایی و چه شوخ طبعی قشنگی!!!
  نویسنده این کتاب تبدیل شد به یکی از زنان مورد علاقه من.
  خدایااا شکرت چقدررر از خوندن کتاب خاطرات سفیر لذت بردم و بهم چسبید لذتی وصف نشدنی. فقط میتونم بگم ممنووونم خدا جووون…
  به همه پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونن و با دختر کتابمون به فرانسه سفر کنن
  سفری لذت بخش…

  • 1399.12.18 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   چقد شیرین، واقعا بزرگترین لذت دنیاست کتاب خوندن. به خصوص کتاب خوب
   ممنون از اینکه حس و حالت رو موقع خوندن باهامون به اشتراک گذاشتی

 • 1399.12.18 Ava پاسخ دهید

  کتاب های امیلی و بلندی های بادگیر جاشون تو این لیست واقعا خالیه🤔😔

  • 1399.12.19 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   ممنون از معرفیت اوا جان👌🌹
   کتاب های خیلی جذابی رو پیشنهاد دادین که واقعا جز رمان های ماندگار هم هستن

   • 1401.06.11 دخملم پاسخ دهید

    سلام لطفا کتابایی که راهنمای ازدواج نوجوانان مناسب هستن رو هم معرفی کنید

    • 1401.06.12 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

     سلام دوست عزیز
     در این رابطه متاسفانه ما کتابی رو نداریم. اما کتاب شب صورتی در مورد مدیریت عشق در نوجوانانه که به صورت رمان هست.
     این کتاب کمک زیادی به نوجوانان برای مدیریت خودشون نسبت به عشق های دوران نوجوان و گذر اگاهانه از اون میکنه.

 • 1400.01.11 نازی پاسخ دهید

  سلام
  بابت معرفی این کتاب های خوب ممنونم💗
  من با اینکه تازه چهارده سالمه ولی بیشتر کتاب هایی رو که معرفی کردین با افتخار خوندم و به عنوان یک نوجوان پیشنهاد میکنم حتما این کتاب هارو مطالعه کنید از هرچیزه که فکر رو میکنید جذاب تره👌👌

  و در پایان من هم یک رمان کلاسیک معرفی کنم که در جهان خیلی معروفه رمان{غرور و تعصب}به نویسندگی جین آستین قابل توجه باشه که جین فقط 19 سال داشت که این رمان رو نوشت.
  بسیار بسیار رمان زیبایی هستش…

  • 1400.01.11 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام نازی عزیز
   واقعا به داشتن دوستانی مثل تو افتخار می کنیم که اینقد کتابخونی
   کلی با پیامت انرژی گرفتیم💗💗💗💗

   در رابطه با معرفی رمان فوق العاده جذاب غرور و تعصب هم ممنون. ما هم حتما پیشنهاد می کنیم که این کتاب رو بخونین.
   تازه میدونی این لیست خیلی بیشتر از این ها میتونه باشه و ما تنها بخشی از کتاب های جذاب در هر ژانر رو معرفی کردیم

  • 1400.01.18 زیبا پاسخ دهید

   سلام
   چقد جالب!! تو نوزده سالگی بتونی کتابی بنویسی جز بهترین کتاب ها بشه!!!!
   وسوسه شدم بخونمش🤩

  • 1401.03.06 سارا پاسخ دهید

   اما جین آستن این کتاب را در ۲۱ سالگی نوشت!!!!

 • 1400.01.23 فواد پاسخ دهید

  ممنون بابت معرفی کتاب برای نوجوانان دختر. انقدر عالی معرفی کردید که من هم که دختر نیستم یکی دوتاش رو حتما هدیه میگیرم

  • 1400.01.23 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام فواد جان
   ممنون از نظرتون،
   خوشحالم براتون مفید بوده💗💗

 • 1400.01.23 هادی پاسخ دهید

  سلام
  کتابهای که برای نوجوانان دختر معرفی کردین عالی هستند فقط امکانش هست رنج سنی رو هم مشخص کنید و لیستی مشخص همراه عکس کتاب با محل انتشار هم بزارید که ما بدونیم از کجا باید بخریم؟
  ممنون

  • 1400.01.23 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   تمام کتاب های معرفی شده برای گروه سنی 12 سال به بالا مناسب هستن و محدودیتی برای خوندنشون وجود نداره.
   برای تهیه هم میتونید تو سایت خودمون تهیه بفرمایید

 • 1400.01.23 محمد پاسخ دهید

  چه خوب حتما چندتاشون رو برای خواهرم میخرم ممنونم از سایت خوبتون

  • 1400.01.23 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   خوشحالیم براتون مفید بوده محمد جان

 • 1400.01.23 احسان پاسخ دهید

  سلام بادبادکی های عزیز
  بابت معرفی کتاب های مناسبتان خیلی ممنونم، فقط برای دختران خردسال نیز کتابهای مناسبی که برای افزایش خلاقیت می توانیم بخریم چه توصیه ای دارید؟
  کتابهایی با ذکر داستان های و دانستنیهای علمی مهارت تفکر کودکان را تقویت نماید.

  • 1400.01.24 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام احسان عزیز
   ممنونیم 💗💗
   تو این زمینه کتاب های خیلی زیادی هست که میتونید تهیه کنید. اما بهترین پیشنهاد کتاب های باشگاه مغز هست که 4 جلدیه. البته داستان نداره و حل کردنی هست
   اگر هم به صورت داستانی بخواید کتاب های ماجرای سه پسر بچه، ماجراهای هنک، کتاب پنی قشقرق، مجموعه جودی دمدمی و …. هستند که به افزایش خلاقیت و مهارت های زندگی خیلی تاثیر گذار هستند.
   اگر راهنمایی بیشتر نیاز بود میتونید شمارتون رو برامون تو درخواست تماس ثبت کنید تا باهاتون تماس بگیریم 🌹

   • 1400.01.24 احسان پاسخ دهید

    سلام مجدد
    خیلی ممنون بابت پیشنهادهای عالیتون برای کتاب های محدوده سنی کودکان، لطفا لینک های تهیه این کتاب ها رو هم ارسال فرمایید.

 • 1400.02.12 لیلا دیناری پاسخ دهید

  سلام
  اگه به من بگن فقط یک کتاب برای نوجوانان دختر میتونی معرفی کنی، می گم کتاب رویای نیمه شب رو بخونن. با خوندنش کلی کیف کردم

 • 1400.03.11 سارا درستکار پاسخ دهید

  کاش کتابهای مهارتی هم معرفی میکردین
  خیلی مهمه الان بچه ها رو تو موضوع های مختلف قوی کنیم

  • 1400.03.12 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام خانم دستکار عزیز
   ان شاء الله در ادامه تو یه مقاله تخصصی معرفی کنیم.

 • 1400.03.12 مهدیه پاسخ دهید

  من 27 سالمه. در 12،13 سالگی سه رمان نوجوان خووندم که همیشه در خاطرم ماندگار شده توصیه میکنم که نوجوانان عزیز بخونن.
  1)خانم کوچیک : سهیلا علوی زاده . رمان دختری از طبقه ی پایینه که با مادربزرگش تو خونه ی پروین اعتصامی زندگی میکنه . خیلی قشنگه داستاش
  2)آخرین نامه : اسم نویسنده رو متاسفانه فراموش کردم. داستان دختری هست که برای پدرش که در جبهه هست نامه مینویسه و … پایان بندی این کتاب غافلگیر کننده بود.
  3) سه رفیق: نوشته ی مجید مسعودی . با نثری بسیار زیبا و روان و البته ادبی. درباره ی 3 نفر از یاران نزدیک حضرت علی(ع) هست. حبیب ابن مظاهر، میثم تمار، رشید هجری. صحنه سازی در ابتدای شروع کتاب عالیه… توصیف فضای شهر کوفه و دیدار این 3 یار با یکدیگر و گفتگویشان پیرامون پیشگویی حضرت علی از زندگی این 3 نفر. حتما بخوونید.
  اگر نوجوانی علاقمند به کتاب هایی با تم مذهبی باشه، کتاب های سید مهدی شجاعی هم عالیه. مثل آفتاب در حجاب و از دیار حبیب

  • 1400.03.14 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام مهدیه جان
   واقعا ازت ممنون که با این صبر و حوصله برامون پیشنهادات رو گذاشتی. به داشتن همراهانی مثل شما افتخار میکنیم.
   کتابهایی که معرفی کردین واقعا فوق العاده هستن
   قلم اقای شجاعی هم که دیگه اصلا گفتن نداره

 • 1400.03.19 ناشناس پاسخ دهید

  سلام به نظر من کتاب پسرخاله ودرو کتاب خیلی زیبا و بی نظیر هست حتما بخوانیدش

  • 1400.03.19 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   بله این کتاب هم یکی از کتابای جذاب نشر افق هست. مدال افتخار نیوبری رو هم که برده

 • 1400.03.24 Ha پاسخ دهید

  سلام خسته نباشید چطوری میتونم پی دی اف هاشونو دانلود کنم؟؟

  • 1400.03.25 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   عزیزم pdf این کتاب ها پیدا نمیشن. و اگر هم جایی پیدا بشه غیرقانونی هست.
   اما شما میتونی تو نرم افزارهایی مثل فیدیبو، کتابراه یا طاقچه این کتابها رو تو گوشی و به صورت پی دی اف خریداری کنین و فقط هم تو اپلیکیشن خودشون قابل خوندنه

 • 1400.03.25 پاسخ دهید

  سلام خسته نباشید کتاب غرور و تعصب و عقل و احساس برای دختر ۱۵ ساله مناسب هستش؟

  • 1400.03.25 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   بستگی به خودتون داره. اگر تا اینجا رمان های زیادی خوندین و یه رمان خوان حرفه ای محسوب میشین اره
   اما اگه تازه میخواین شروع کنین به خوندن رمان، شاید مناسب نباشه

 • 1400.04.06 نخود کوچولو 🤞 پاسخ دهید

  سلام
  ممنون بابت معرفی این کتاب های خوب 🌹
  کتاب وریا و کتاب شازده کوچولو هم خیییییلی زیبا و دوست داشتنی بودن برای من

  • 1400.04.06 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام دوست عزیزم
   ممنون از شما🌹
   بله درسته تازه
   شازده کوچولو پرفروش ترین کتاب دنیا هم هست و واقعا فوق العادست

 • 1400.04.24 سوگل پاسخ دهید

  از نظر من کوری بهترین کتاب دنیاس ژوزه ساراماگو یجوری این کتابو نوشته انگار خودت الان اونجایی و داری با چشم خودت میبینی یجورایی میتونه دیدتون رو درباره جهان عوض کنه

  • 1400.04.24 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام سوگل جان
   ممنون از اینکه نظرت رو با ما به اشتراک گذاشتی. 🌹🌹🌹
   ساراماگو خیلی نویسنده فوق العاده ای هست و تونست جایزه نوبل ادبیات رو هم بگیره

 • 1400.04.27 ترنم خادمی پاسخ دهید

  کتاب های خیلی خوب هستند حتما چنتاش رو میخرم من بنظر کتاب های هری پاتر هم عالی هستند مطمئنم اسمش رو شنیدید نویسندش جی کی رولینگ هست . داستانش راجب پسری به اسم هری پاتر هست که بادوستانش رون ویزلی و هرمیون گرنجر وارد ماجرا های جالبی میشن
  ممنون بابت کتابا

  • 1400.04.27 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام ترنم عزیز
   خیلی خوشحالیم که این مقاله تونسته تو انتخاب کتاب بهت کمک کنه. امیدواریم از خوندنشون لذت ببری 🌹
   اره کتاب هری پاتر هم فوق العاده معروف و جذاب و از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های دنیاست. ممنون که شما هم اینجا بهش اشاره کردی.
   راستی خوشحال میشیم اگر کتاب جذاب دیگه ای هم خوندی و دوسش داشتی معرفی کنی برامون؟

 • 1400.04.27 ترنم خادمی پاسخ دهید

  بله حتما من کتابی به اسم فرار از کتاب خانه آقای لمونچلو هست اونم داستان جالبی هست

  راجب چند نفره که وارد یه مسابقه ای میشن که خبر نداشتن باید از یه کتاب خونه فرار کنن

  کتاب دیگه ای هم هست به اسم پس از جهان لرزه اون کتاب دو جلدی هست داستان خیلی جالبی داره تقریبا میسه گفت که مثل هری پاتر هست

  من معمولا کناب نمیخوندم ولی خوانوادم تشویقم کردن و من با هری پاتر کتاب خون شدم
  و این سایت هم منو وسوسه گرد که کتاب های بیشتری بخونم

  من حتما کتاب زنان کوچک و آن شرلی رو میخرم ممنون

  • 1400.04.28 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام مجدد ترنم جان
   اره دوتا از کتاب های خیلی جذاب نشر پرتقالن که خیلی داستانهای جالبی دارن.
   فک می کنم کتابهای فانتزی رو خیلی علاقه داری. ترنم جان کتاب ها تو رو وارد دنیای خودشون می کنن و با هر کتاب انگار یه سفر تازه رو شروع می کنی. خیلی شیرین و لذت بخشه و چقد خوشحالیم که تو هر روز بیشتر از قبل داری وارد این دنیای شیرین میشی.
   دوتا کتابی هم که جدید انتخاب کردی عالی هستن جز بهترین کتاب های ادبیات دنیا محسوب میشن. فقط راستی ژانرشون فانتزی نیست و بیشتر رئال هستن. و خیلی خوبه که این بار میخوای یه کتاب متفاوت رو مطالعه کنی. امیدوارم از خوندن این کتاب ها هم لذتتت ببری

 • 1400.04.27 حامی پاسخ دهید

  سلام
  من از کتاب ها خوشم آمد حتما برای خواهرم میخرم
  کتاب ماکاموشی هم کتاب جالب و خنده داری هست من و خواهرم کلی لذت بردیم ممنون

  • 1400.04.28 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام حامی عزیز
   خیلی حوشحالیم که خوشتون اومده و از کتاب لذت بردین 🌹🌹🌹
   هر کتابی رو که خواستین فقط کافیه به بادبادک بگین سریع به دستتون میرسونه🥰

 • 1400.05.25 Mandana پاسخ دهید

  سلام
  خیلی ممنون از مطالب خوبتون
  من چهارده سالمه میخواستم بدونم چه کتابی مناسبمه که بخونم؟. اگه میشه چندتا بهم معرفی کنید ممنونم

  • 1400.05.25 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام ماندانای عزیز
   این موضوع خیلی ارتباط به علاقه ات داره. بیشتر چه سبک کتابی علاقه داری بخونی؟
   کتاب های رئال (داستان هایی که یا واقعی هستند یا خیلی نزدیک به واقعیت هستند)؟ یا فانتزی؟
   انگیزشی یا عاشقانه؟ ماجراجویی یا …؟
   اگه بتونی جواب این سوال رو بدی خیلی راحتتر میتونیم کمک کنیم
   و اینکه کتاب های طولانی هم میخونی یا نه دوست داری حجمش کم باشه؟

  • 1400.05.25 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   اگر هم خواستی میتونی تو واتس آپ پیام بدی. اونجا خیلی راحتتر میتونیم کنارت باشیم

   شماره 09120381102

 • 1400.06.22 فاطمه سعادت فر ۱۴ساله از کرمان پاسخ دهید

  سلام کتاب یک شب رویا یک شب کابوس واقعا کتاب قشنگیه زندگی دختری به نام سارا با اتفاقات مختلفی که توی زندگیش میافته خیلی جالبه حتما تهیه کنید بخونید

  • 1400.06.23 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام فاطمه جان
   ممنون از اینکه وقت گذاشتی و این کتاب رو معرفی کردی برامون.
   بله از اون کتابهای جذابه که یه جورایی برای دخترهای نوجوون امروز شاید خیلی جذابیت داشته باشه و برای بعضی ها هم خیلی کمک کننده

 • 1400.10.01 miss danayy پاسخ دهید

  سلام دوستان
  کتابهای بالا خیلی خوب بود چن تاشونو من اسمشونو شنیده بودم الان مصمم تر شدم برم بگیرم واقعا تشکر ویژه دارم از همه اعضای تیم بادکنک
  و اینکه به دخترای دیگه هم توصیه میکنم کتاب مترسک مزرعه آتشین نوشته داوود امیریان و گردان قاطر چی ها هم بخونید حتما خیلی جالب بود این دوتا من خیلی دوست داشتم
  سر کتاب {گردان قاطر چی ها}خیلی خندیدم خیلی طنز بود
  خوشحال میشم دوستان دیگه اگه کتاب خوبی میشناسن به اشتراک بگذارن تا ما هم استفاده کنیم
  موفق باشید کتاب خون های عزیز یاعلی

 • 1401.04.11 سارل پاسخ دهید

  سلام من مدت هاست دنبال کتابی میگردم که من را وادار به عمل کند کتابی که بتواند در زندگی من تاثیر بگذارد ایا همچین کتابی سراغ دارید؟؟؟

  • 1401.04.11 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام وقت بخیر سارینا عزیز

   پاسخ به این سوال خیلی سخته. چون محرک و انگیزه هر فرد برای حرکت خیلی متفاوته.
   جدای از اون نوع حرکت هم به انگیزه‌های متفاوتی نیاز داره و مهم هست که منظورت از وادار به عمل چه نوع عملی هست و به چه میزان انگیزه براش نیاز هست.
   شاید خوندن زندگی نامه واقعی افرادی که تو شرایط سخت از حرکت نایستادن بهت کمک کنه.
   مثل مجموعه کتاب‌های: نامه و مثبت

   • 1401.04.11 سارل پاسخ دهید

    منظورم اینه که بتواند رفتار ها و کارها و رمز و راز هایی نوشته شده باشد که بتواند در من تاثیر بگذارند و من را برای رسیدن به اهدافم کمک کند و یک فرد با کمالات سازد… البته در این حد هم انتظار ندارم اما اگر مقدار کمی هم به من کمک کنه راضی هستم مثلا کتاب اثر مرکب و جادوی فکر بزرگ و کیمیاگر رو پیدا کردم اما هنوز مطمن نیستم که این کتاب ها به من کمک خواهند کرد یا نه کتاب بهتری سراغ دارید یا نه؟؟؟!

    • 1401.04.12 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

     کتاب اثر مرکب خیلی کاربردی هست و میتونه بهت کمک کنه. کتاب خرده عادت ها یا عادت های اتمی هم مناسبه
     امیدوارم موفق باشی سارینا جان

     • 1401.04.12 سارل

      ممنونم از راهنماییتون 🥰💜

     • 1401.04.13 تیم پشتیبانی بادبادک

      خواهش میکنم. امیدواریم همیشه موفق باشی سارینای عزیز

 • 1401.05.19 It’s non of your business پاسخ دهید

  سلام کتاب های خودن باش دختر شرمنده نباش دختر و زنان نیرومند برای یه دختر ۱۴ ساله مناسبه؟

  • 1401.05.20 تیم پشتیبانی بادبادک پاسخ دهید

   سلام
   کتاب های مناسبی با همین موضوع برای این گروه سنی موجوده. کتاب زنان پیشرو و کتاب داستان های خوب برای دختران بلند پرواز که اختصاصا برای گروه سنی نوجوان منتشر شده و به معرفی زنان موفق جامعه پرداخته.
   این دو کتاب انتخاب مناسب تری است.

 • 1401.06.11 ریحان پاسخ دهید

  سلام ازمعرفی کتاب های خوبتون مچکرم🙏
  لطف کنید کتابایی که برای راهنمای زندگی نوجوانان وچگونه زندگی کردن در جوانی مناسب هستن رومعرفی کنید.

 • 1402.11.24 N_A پاسخ دهید

  سلام خیلی از کتابای لیست رو خوندم و فوق العاده بودن مخصوصا آنی شرلی و زنان کوچک
  سه جلدی امیلی، دو جلدی قصه های جزیره، کتاب جین در فانوس تپه و پولیانا رو هم پیشنهاد می کنم. همه شون کلاسیک و فوق العاده جذاب و دخترانه ان !

همه چیز از کودکی شروع می شود
logo-samandehi

©کلیه حقوق این وبسایت متعلق به بادبادک است.