کتاب رنگ‌آمیزی برای خردسالان

رنگ آمیزی کتاب‌های نقاشی کاری بسیار خوشایند و دلپذیر برای خردسالان است.

کتابهای رنگ‌آمیزی علاوه بر ایجاد احساس آرامش و لذت در خردسالان، باعث تقویت قدرت تخیل کودکان، تقویت مهارت دست ورزی، نحوه صحیح در دست گرفتن مداد، آموزش رنگ‌ها، اشکال و اندازه‌های متفاوت نیز می‌شود.

در سایت کتاب کودک و نوجوان بادبادک شما می‌توانید گلچینی از بهترین کتابهای رنگ آمیزی و نقاشی را برای خردسالان خود تهیه کنید.

 

سوالات متداول

1چه تفاوتی بین کتاب رنگ‌آمیزی با کتاب نقاشی خردسالان وجود دارد؟

احتمالاً به نظرتان رسیده رنگ آمیزی به نسبت نقاشی ساده تر هست اما هرکدام از این تمرین ها نوع خاصی از مهارت را پرورش میدهد. کتاب های نقاشی برای خردسالان عمدتاً از الگوهای ساده ای تشکیل شده که با کنار هم قرار گرفتنشان، تصویری مفهومی ایجاد میشود یا اینکه مجموعه نقاطی است که با وصل کردنشان به هم شکلی واحد درست میشود.

در واقع کشیدن خط، شناخت صحیح جهت ها، آشنایی با انواع خط های خمیده  و شکسته از کارکردهای این محصولات است.

کتاب رنگ آمیزی کودکان عمدتا بر بازی با رنگ در داخل خطوط، بروز هیجانات در کنار خلاقیت و انتخاب مستقل رنگهاست. با این تمرین ها کودکان کم کم با اسم رنگها آشنا می شوند و در میابند که هر رنگی مناسب کدام اشکال یا اشیاست.

رنگ بازی کودک در شناخت مقیاس ها، مفاهیم خارجی هم تاثیر دارد. برای انتخاب یک کتاب خوب در این زمینه باید ابتدا مهارت فرزندتان را بشناسید و ضمن تقویت آن، برای رفع ضعف در کارهای ظریف یا رنگ شناسی برنامه ریزی کنید. کتاب ها به شکل غیر مستقیم و در قالب بازی برای آموزش خردسالان تالیف شده اند.

همه چیز از کودکی شروع می شود
logo-samandehi

©کلیه حقوق این وبسایت متعلق به بادبادک است.