اغلب پدر یا مادرهای دلسوز که نگران آینده فرزند دلبندشان هستند، باید مهارت‌های زندگی را به‌صورت اصولی و درست به او بیاموزند. تربیت کودکان مهم‌ترین وظیفه والدین است و کتاب خوب خواندن در این زمینه بسیار کمک‌کننده خواهد بود. آموزش مهارتهای زندگی برای کودکان شیوه‌های گوناگونی دارد که باید از سنین کودکی شروع شود. بسیاری از والدین تصور می‌کنند که کودکان در سن پایین باید فقط کودکی و تفریح کنند و هیچ مسئولیتی را برای‌ آن‌ها تعریف نمی‌کنند. این تصور بسیار نادرست است و در بلندمدت روی کودکان تأثیرات منفی می‌گذارد. در این مقاله، سعی داریم تا کتاب‌های مختلفی را به شما معرفی کنیم که بعد از خواندنشان ذهنیت روشن‌تری از این مهارت‌آموزی به کودکان داشته باشید.

چرا آموزش مهارت‌های زندگی به فرزندان مهم است؟

مهارت‌های بی‌شماری وجود دارد که آموزششان به کودکان بسیار مهم و اساسی محسوب می‌شوند. دنیای امروز ما روز‌به‌روز در حال تغییر و تحول است و والدین باید اطلاعات خود را به‌روز کنند. آن‌ها با چالش بزرگی به نام آموزش مواجه‌اند که در نگاه اول بسیار دشوار به‌نظر می‌آید؛ اما دانستن یک سری از اصول و نکات به پدران و مادران کمک می‌کند تا در این راه گام مؤثری بردارند. تربیت کودکان آن‌قدر مهم است که باید ساعت‌ها درباره آن صحبت کرد و مقاله‌های بسیاری نوشت.

والدین الگوی فرزندانشان هستند؛ کودکان کلیه حرکات و گفتار والدینشان را ثبت می‌کنند و دقیقاً مانند آن‌ها برخورد می‌کنند. پس در نظر داشته باشید که قبل از تربیت کودکان، اول خودتان را تقویت کنید و به بررسی و آنالیز رفتارتان بپردازید. کودکان آینه مقابل شما هستند؛ به طوری که هر رفتار و گفتار اشتباهی را در کودکانتان مشاهده کردید ریشه در خودتان دارد. کودکان قرار است وارد جامعه شوند و با عملکردشان شما را به‌عنوان والد به دیگران معرفی کنند؛ به همین دلیل آموزش مهارت‌های زندگی به‌صورت اصولی باعث شناسایی بهتر شما به اطرافیانشان خواهد شد. یکی از مواردی که ممکن است بارها در رفتار کودکانتان مشاهده کنید، داشتن ترس در آنان است. خواندن کتاب قصه برای ترس کودکان به شما کمک می‌کند که تا با ترس فرزندتان مقابله کنید.

کمک کردن به آینده فرزندان با یادگیری مهارت‌های زندگی در سنین کودکی

مهارت‌ زندگی برای کودکان شامل چه مواردی می‌شود؟

فراگرفتن مهارت‌های زندگی، کودکان را برای چالش‌های دوره بزرگسالی آماده می‌کند. این مهارت‌ها به کودکان کمک می‌کند تا در آینده مستقل و توانمند شوند. برخی از مهارت‌های زندگی عبارت‌اند از: دفاع از خود، توانایی تصمیم‌گیری، سلامت جسمانی و روانی، مهارت‌های اخلاقی و رفتاری، اعتماد‌به‌نفس و سایر مهارت‌های دیگر.

با کمک کتاب‌ها، مهارت‌های مهم زندگی را به کودکانتان آموزش دهید

ما در این مقاله به معرفی بهترین و مهم‌ترین کتاب‌های مهارت زندگی برای کودکان می‌پردازیم تا دغدغه بسیاری از والدین کاهش یابد. خواندن این کتاب‌ها به والدین و مربیان کودک توصیه و پیشنهاد می‌شود. مباحث اصلی این کتاب‌ها به کودکان کمک می‌کند تا به بزرگسالانی سازگار و موفق تبدیل شوند.

خواندن کتاب علیه تربیت فرزند؛ کتابی مفید برای آموزش مهارت‌های اخلاقی و رفتاری

یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه مهارتهای زندگی برای کودکان، کتاب علیه تربیت فرزند است. نویسنده در این کتاب به شما توضیح می‌دهد که چگونه باید به‌صورت اصولی و درست با کودکانتان رفتار و برخورد کنید. اگر شما نیز اهل اهمیت دادن به فرزندانتان هستید، مطالعه این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

شما نباید کودکانتان را به‌صورت مکانیکی و منظم تربیت کنید، این نوع تربیت غیرعلمی و زیان‌بار خواهد بود. کودکان دوست دارند که بازیگوش و نامنظم باشند و در این مورد کاملاً با والدینشان تفاوت دارند. پدر یا مادر به‌عنوان والد باید کودکانشان را انعطاف‌پذیر، مقاوم و خلاق بار بیاورید تا در این دنیای پیش‌بینی‌ناپذیر دوام بیاورند.

کتاب کلیدهای پرورش اعتمادبه‌نفس در کودکان و نوجوانان؛ کتابی مفید برای فراگیری عزت‌نفس

اولین مکانی که اعتماد‌به‌نفس کودک در آن شکل می‌گیرد، کانون گرم خانواده است. پیش از اینکه والدین به کودکانشان اعتماد‌به‌نفس را بیاموزند، باید حس خوب عزت‌نفس و اعتماد‌به‌نفس را در خودشان پرورش دهند. مشکلات متعددی در زندگی وجود دارد که برای رویایی با آن‌ها باید اول روی اعتماد‌به‌نفس خودتان و سپس کودکانتان کار کنید. اعتماد‌به‌نفس باعث خودآگاهی مثبت در کودکان و کمبود اعتماد‌به‌نفس موجب درک منفی و نادرست کودک از خودش خواهد شد. متاسفانه اعتماد‌به‌نفس پایین کودکان را خجالت‌زده و شرمگین کرده و حس منفی به‌همراه استرس را به آنان القا می‌کند.

کتاب کلیدهای پرورش اعتماد‌به‌نفس، عوامل مختلف نداشتن اعتماد‌به‌نفس کافی در کودکان را بررسی می‌کند و به‌عنوان بهترین کتاب نوجوان در سایت بادبادک است. موفقیت باعث اعتماد‌به‌نفس و خوشحالی در کودکان می‌شود و هر شکستی اعتماد‌به‌نفس فرزندان را پایین می‌آورد. اگر دوست دارید کودکان در ناملایمات زندگی همواره اعتمادبه‌نفسشان را از دست ندهند، باید پایه‌های عزت‌نفس را از کودکی در آن‌ها تقویت کنید.

خودآگاهی مثبت کودک در آینده، راهی برای تقویت اعتماد‌به‌نفس در کودکی

کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق؛ کتابی برای فرزندپروری موفق

آیا می‌دانید فضای داخلی خانه مبتنی‌بر امیدواری و ناامیدی چقدر بر آینده کودکانتان تاثیرگذار است؟ متاسفانه کودکانی که در فضای پر از ناامیدی زندگی می‌کنند، در بزرگسالی آکنده از یاس و دلهره خواهند شد. کل فضای ذهنی این کودکان پر از ناامیدی و ناامنی می‌شود و برای آینده‌شان مشکل‌آفرین خواهد بود. شرایط و محیط زندگی کودکان می‌تواند امید را در آن‌ها تقویت یا متوقف کند. به هیچ عنوان آموزش مهارتهای زندگی برای کودکان را دست‌کم نگیرید و از همین الان به فکر تقویت مهارت‌های زیستی کودکان باشید.

امید، فرآیندی فعال و آموختنی و نوعی نگرش است و باعث رفتارهای خاصی در افراد می‌شود که درنهایت به موفقیتشان می‌انجامد. شما می‌توانید امید را مانند بذری در ذهن کودکانتان رشد دهید و باعث شکوفایی آن‌ها شوید. کتاب کلیدهای پرورش فرزندان امیدوار و موفق به همراه کتا‌ب‌های دیگری از جمله کتاب ترسناک نوجوان در سایت بادبادک موجود است که می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

کاشتن بذر امید با کمک کتاب آموزش مهارت‌های زندگی برای کودکان

کتاب کمک به کودکان برای بهبود مهارت‌های ارتباطی؛ کتابی برای یادگیری روابط اجتماعی موثر

انسان‌ها ذاتاً موجودات اجتماعی هستند و دوست دارند که با دیگران ارتباط مؤثر برقرار کنند. کودکان در سنین پایین تشنه یادگیری هستند و بسیار آموزش‌پذیرند. انعطاف آن‌ها به‌دلیل شکل نگرفتن شخصیتشان بسیار بالا بوده و بهترین زمان برای یادگیری این مهارت‌های ارتباطی در سنین خردسالی است.

یکی از مهارت‌های زندگی برای کودکان، یادگیری شیوه دوست‌یابی صحیح و اصولی است و پرورش این مهارت رفتاری به‌عهده بزرگسالان خواهد بود. بهتر است فرزندان را از همان سنین کودکی طوری آموزش دهید تا در آینده شنونده خوبی باشند. یکی از راه‌های پرورش کودکان، خریدن کتاب‌های مفید و مناسب سنشان است. حتماً در نظر داشته باشید که برای کودکان کتاب‌های مناسب سنشان را خریداری کنید؛ مخصوصا کتاب‌های داستانی پندآموز که برای کودکان آموختنی‌های بسیاری دارد. برای مثال کتاب داستان کلیله و دمنه یکی از این کتاب‌های آموزنده و بسیار مفید به زبان کودکانه است.

پرورش مهارت دوست‌یابی، یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی برای کودکان

شناخت مهارت‌های زندگی برای کودکان با خواندن کتاب

در این مقاله بادبادک، با شما درباره انواع مهارتهای زندگی برای کودکان صحبت کردیم. همچنین به شما آموختیم که باید اول خودتان را پرورش دهید و سپس به پرورش کودکانتان بپردازید. فراموش نکنید که کودکان همان کاری را انجام می‌دهند که شما انجام می‌دهید و همان حرفی را می‌زنند که شما به آن‌ها زده‌اید.

کتاب‌های مختلفی برای تقویت مهارت‌های زندگی در سایت بادبادک موجود است. شما می‌توانید هرکدام از این کتاب‌ها را با قیمت مناسب و در کم‌ترین زمان ممکن در محل کار یا خانه تحویل بگیرید. اگر هر سؤالی در ارتباط با خرید این کتاب‌ها داشتید، با شماره تلفن 09016788666 تماس بگیرید تا کارشناسان بادبادک در سریع‌ترین زمان ممکن شما را راهنمایی کنند.