وقتی به دنبال خرید کتاب کودک مناسب برای فرزندتان هستید همواره یک سوال شما را درگیر می کند. بهترین انتشارات کتاب کودک کدام است؟

این سوال از این رو اهمیت دارد که وقتی با تنوع بسیار بالای کتاب در موضوعات مختلف روبرو می شویم، شاید نکته ی بسیار مهمی که بتواند ما را در انتخاب بهترین کتاب راهنمایی کنید شناخت بهتر از انتشارات و حوزه تخصصی آنان است.

هر ساله کتاب های بسیار زیادی از انتشارات مختلف منتشر می شود و برای انتخاب بهتر کتاب های مورد نظر برای فرزندانمان، لازم است از انتشارت مختلف و اینکه هر کدام در چه زمینه ای تخصص بیشتری دارند، اطلاعات داشته باشیم. در این مقاله سعی کردیم بهترین ناشران کتاب کودک ایران را به شما معرفی کنیم.

 

انتشارات قدیانی از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات قدیانی، ناشری برای تمام سنین  (11 دوره ناشر برگزیده کشور)

انتشارات قدیانی فعالیت خود را از سال 1355 آغاز کرده است و تاکنون بیش از 2500 عنوان کتاب در حوزه خردسال، کودک و نوجوان منتشر کرده است. کتاب های خردسال و کودک این نشر، با اسم کتاب های بنفشه منتشر می شود و بیشتر با این اسم در جامعه شناخته شده است.

این نشر تا کنون 11 دوره به عنوان ناشر معتبر کشوری انتخاب شده است و بیش از 1400 اثر  آن به عنوان کتاب های مناسب و مرتبط با محتوای کتاب های درسی، در کتابنامه های رشد آموزش و پرورش برگزیده و معرفی شده اند. همچنین 6 کتاب از آثار انتشارات قدیانی به عنوان کتاب سال انتخاب شده اند.

نشر قدیانی را می توان متنوع ترین ناشر کودک و نوجوان دانست که از سن 1 سالگی تا نوجوان دارای کتاب های متنوع و معتبر بسیار زیادی است. و اگر دنبال کتاب برای هر گروه سنی و با هر موضوعی هستید، قطعا این نشر، کتاب مناسبی برای شما خواهد داشت.

برای مشاهده کتاب های این نشر، می توانید صفحه انتشارات قدیانی را در سایت بادبادک مشاهده نمایید.

 

انتشارات ذکر از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات ذکر، ناشر پیشرو در حوزه کتاب کمک آموزشی برای کودکان پیش از دبستان و مهدکودک

شاید بیشتر شما انتشارات ذکر را با “مجموعه کتاب های حواستو جمع کن” بشناسید که یکی از پرتیراژترین کتاب ها در حوزه آموزش مفاهیم مختلف از جمله علوم و ریاضی و لوحه نویسی و … برای کودکان پیش از دبستان است. انتشارات ذکر بیش از 30 سال است که در حوزه نشر کتاب برای خرسال و کودک و نوجوان فعالیت می کند و ماحصل این تلاش ها، انتشار بیش از 600 عنوان کتاب است. این انتشارات 6 مرتبه به عنوان ناشر برگزیده کشور در نمایشگاه بین المللی کتاب انتخاب شده است.

نشر ذکر کتاب های کودک و نوجوان خود را با اسم “کتاب های قاصدک” منتشر می کند.

اگر به دنبال کتاب های آموزشی برای کودکان پیش از دبستان و مهدکودکی خود هستید، این نشر قطعا یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست.

برای آشنایی بیشتر با این نشر و مشاهده کتاب های آن می توانید صفحه مربوط به انتشارات ذکر را در سایت بادبادک مشاهده نمایید.

 

انتشارات هوپا از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات هوپا، یکی از محبوبترین انتشارات کشور

به احتمال زیاد شما هم اسم کتاب های تام گیتس، کاراگاه سیتو، خانه درختی و … را از فرزندان یا دوستان خود زیاد شنیده اید. تمامی این مجموعه های جذاب از انتشارت هوپا است که فعالیت خود را از سال 1395 آغاز کرده است. شعار انتشارات هوپا یکی از جذاب ترین شعارها در حوزه کتاب است:

“هوپا، ناشر کتاب های خوردنی”. و به جرات میتوان گفت کتاب های این نشر برای کودک و نوجوان خوردنی و شیرین است و باعث انس آن ها به مطالعه می شود. کتاب های این نشر بیشتر برای گروه سنی 5 سال به بالا مناسب است.

اگر به دنبال رمان های جذاب در ژانرهای مختلف به خصوص طنز، کارآگاهی، ماجراجویی، پلیسی و … می گردید، نشر هوپا یکی از بهترین انتخاب ها برای شماست. کتاب های این نشر بیشتر به صورتی تصویری است و جذابیت بسیار زیادی برای کودکان و نوجوانان برای مطالعه دارد و اکثر کتاب های آن به صورت مجموعه ای منتشر شده است.

برای مشاهده محبوبترین کتاب های این نشر، صفحه انتشارات هوپا را مشاهده نمایید.

 

انتشارات افق از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات افق، هدیه 30 سال لذت خواندن

همه چیز از کودکی آغاز می شود! . این شعاری که نشر افق در این 30 سال به آن پایبند بوده است و بیش از 1500 عنوان کتاب برای دوستداران کتاب به ویژه گروه خردسال، کودک و نوجوان منتشر کرده است. کتاب های کودک و خردسال این نشر، با اسم کتاب های فندق منتشر می شوند و از محبوبترین آن ها می توان به مجموعه کتاب های می می نی (شعرهای ناصر کشاورز برای حل مشکلات رفتاری کودکان)، رمان 13 جلدی جودی دمدمی و … اشاره کرد. نشر افق یکی از معدود ناشران پیشگام و پیگیر رعایت کپی رایت در ایران و از بنیان‌گذاران و اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک ایران است.

این نشر تا کنون بیش از 8 مرتبه به عنوان ناشر برگزیده و تقدیری کشور در حوزه کودک و نوجوان شده است و بیش از 200 عنوان از کتاب های افق، از سوی نهادهای ایرانی و خارجی برگزیده و تقدیر شده است.

بسیاری از رمان های نوجوان انتشارات افق، دارای جوایز متعدد بین المللی است و برای دوست داران رمان و داستان های بلند، کتاب های این نشر می تواند انتخاب مناسبی باشد.

در یکی از مقالات سایت بادبادک نیز بهترین کتاب ها برای نوجوانان دختر  را معرفی کردیم. اگر به دنبال رمان جذاب برای هستید مطالعه این مقاله میتواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

همچنین کتاب های فندق این انتشارت دارای عناوین محبوب بسیار زیادی از جمله کتاب های می می نی، جودی دمدمی، رمان های کودک رولد دال و … می باشد.

 

 

انتشارات پرتقال از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات پرتقال، ناشر خیلی متفاوت کتاب های کودک و نوجوان

یه خواهشی داشتیم… لطفا بزرگ نشید ! این جمله شروع صحبت های مدیر انتشارات پرتقال با بچه هاست. شاید همین صمیمی بودن و متفاوت بودن این نشر باشد که باعث محبوبیت کتاب های آن در بین بچه ها شده است. کتاب های انتشارات پرتقال از سن 3 سال شروع می شود تا 16+ سال. بیشتر کتب های این نشر در قالب رمان و در ژانرهای مختلف مثل فانتزی، وحشت، رئال، کارآگاهی، طنز و … است.

اگر دنبال کتاب های تصویری جذاب برای گروه سنی 3 تا 7 سال هستید، این نشر کتابهای جذاب زیادی دارد.

همینطور اگر عاشق رمان هستید، قطعا پرتقال می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد. نشر پرتقال برای هر ژانری که شما عاشق آن باشید پیشنهادهای جذاب بسیار زیادی دارد. کتاب های رمان این نشر، حتی می تواند برای گروه سنی بزرگسال هم جذابیت داشته باشد.

اگر علاقمند شدید که کتاب های این نشر را مشاهده کنید، صفحه کتاب های انتشارات پرتقال را ببینید. اگر هم به دنبال انتخابی مطمئن از کتابهای نشر پرتقال هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله معرفی بهترین کتاب های پرتقال را در سایت بادبادک مطالعه کنید.

 

انتشارات نردبان از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات فنی ایران (نردبان)، ناشر بزرگ‌ترین مجموعه کتاب‌های مهارت‌های زندگی کودکان و نوجوانان

انتشارات فنی ایران فعالیت های خود را از سال 1360 آغاز کرده است و کتاب های حوزه کودک و نوجوان آن با اسم کتاب های نردبان شناخته می شود و خیلی از دوستدارن حوزه کتاب این نشر را به اسم انتشارات نردبان می شناسند. این انتشارات در سال های اخیر کتاب های بسیار زیادی در حوزه کتاب های مهارت زندگی، محیط زیست، علم آموزی و … منتشر کرده است و بعضی از کتاب های آن دارای نرم افزار واقعیت افزوده اسن و به نوعی می توان گفت دامنه فعالیت این نشر از انتشار کتاب کودکان و آموزش های پیش از دبستان، به حوزه دیجیتال هم گسترش پیدا کرده است.

این انتشارات تاکنون 4 دوره به عنوان ناشر برگزیده جشنواره رشد شده است و برنده دو دوره جایزه کتاب سال و برنده جایزه ملی محیط زیست ایران شده است.

بسیاری از کتاب های این نشر مورد تایید سازمان بهزیستی برای مهدهای سراسر کشور است. پس اگر به دنبال کتاب آموزشی مناسبی برای کودک پیش از دبستان خود هستید، علاوه بر نشر ذکر، انتشارات نردبان نیز می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد.

مجموعه کتاب های کومن، داستان های کریتر کوچولو، کتاب های مهارت زندگی تامی الاغه و مجموعه فرانکلین از جذابترین کتاب های این انتشارات است.

برای مشاهده کامل کتاب های این نشر، صفحه انتشارات نردبان را بررسی نمایید.

 

انتشارات مهرسا از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات مهرسا، ناشر تخصصی در حوزه‌ی مغز و شناخت (برای ارتقا توانمندی های مغزی و روانشناختی کودکان)

انتشارات مهرسا در سال 1390 متولد شده است و هدف اصلی آن ارتقا توانمندی های مغزی کودکان و نوجوانان و همینطور بزرگسالان است. شاید بتوان مجموعه کتاب های باشگاه مغز این نشر را که ویژه دو گروه سنی “4 تا 8 سال” و “8 تا 99 سال” منتشر شده است را محبوبترین آثار این نشر به حساب آورد.

انتشارات مهرسا همینطور در حوزه “کتاب های مهارت پروری کودکان” و “کتاب های فرزند پروری” نیز کتاب های بسیار قوی و مناسبی منتشر کرده است.

برای مشاهده کامل کتاب های این نشر می توانید، صفحه کتاب های انتشارات مهرسا را مشاهده نمایید.

 

انتشارات طلایی از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات طلایی، پیشرو در تالیف کتاب های علمی و فرهنگ نامه برای کودکان و نوجوانان

نشر طلایی، پیشروترین ناشر در تولید فرهنگ نامه برای نوجوانان است. این نشر که از سال 1383 شروع به فعالیت کرده، تاکنون بیش از 14 فرهنگ نامه در زمینه های مختلف منتشر کرده است که بسیاری از آن ها، برنده جوایز مختلفی از جمله کتاب سال ایران شده است.

فرهنگ نامه هایی مثل “بدن انسان”، “فرهنگ نامه کلید دانش”، “فرهنگ نامه طلایی نوآموز”، “فرهنگ نامه تاریخ ایران”، دانستنی های جانوران، فرهنگ نامه عصر طلایی دایناسورها، فرهنگ نامه نام آوران، فرهنگ نامه 1001 اختراع و …

بنابراین اگر به دنبال فرهنگ نامه و کتاب های علمی جامع برای کودکان یا نوجوانان هستید نشر طلایی یکی از بهترین ناشران در این زمنیه است.

برای مشاهده کامل این کتاب ها، صفحه کتابهای انتشارات طلایی را مشاهده نمایید.

علاوه بر آن نشر سایان نیز اطلس های جذابی را برای نوجوانان منتشر کرده است.

 

انتشارات جمال از بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان در کشور

 

انتشارات جمال، ناشر تخصصی کتاب های مذهبی برای کودکان

انتشارات جمال فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده است. این نشر یکی از موفق ترین انتشارات کشور در حوزه کتاب کودک و نوجوان با موضوعات و مفاهیم دینی است. “کتاب خدایا اجازه” و “کتاب فکر کودک فلسفه” از کتاب های مطرح این نشر است که با استقبال بی نظیر مخاطبین روبرو شده است.

هدف اصلی این نشر، اشاعه معارف است و تا کنون کتاب های زیبای بسیار زیادی در معارف قرآنی و سخنان اهل بیت علیهم السلام منتشر کرده است. میتوان گفت هدف اصلی نشر جمال انتشار کتاب هایی با موضوع خداشناسی کودکان است.

بنابراین اگر در این زمینه به دنبال کتاب مناسب هستید، انتشارات جمال یکی از موفق ترین ناشرین در این حوزه است.

برای مشاهده تمامی کتاب های این نشر، صفحه انتشارات جمال را مشاهده نمایید.

 

نکته پایانی در مورد بهترین انتشارات کتاب کودک و نوجوان کشور

انتشارات زیادی در کشور در حال فعالیت هستند که ذکر نام تمامی این ناشرین خارج از حوصله این مقاله بود. سایت خرید کتاب کودک و نوجوان بادبادک همواره در تلاش بوده که بهترین کتاب های کودک و نوجوان را به شما معرفی نماید. علاوه برمشاوره در خرید کتاب نیز یکی از بهترین راه ها، برای خریدی مطابق آنچه سلیقه و نیاز شماست، می باشد. تیم بادبادک به صورت 24 ساعته در خدمت شماست. و می توانید از طریق چت واتس آپ به راحتی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

در انتها برای خرید بهترین کتاب های کودک از انتشاراتی که در این مقاله معرفی کردیم، می توانید صفحه خرید کتاب کودک را مشاهده نمایید.

همچنین اگر علاقه دارید با بهترین کتاب های ماجراجویی برای نوجوانان آشنا شوید (کتابهایی که قطعا از خواندن آن لذت خواهند برد)، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین کتاب های ماجراجویی برای نوجوانان را مطالعه کنید.